Microsoft dodaje nawigację do Bing Maps

Microsoft dodaje nawigację do Bing Maps

12.05.2010 12:17

Microsoft przygotował aktualizację map Bing Maps dla telefonów komórkowych. Wprowadza ona nawigację "zakręt po zakręcie" pomocną podczas poruszania się w mieście.

Aktualizacja przeznaczona jest dla aparatów z zainstalowanym systemem Windows Mobile 6. Wprowadza nową stronę domową, a także zakładki Movies i Traffic. Aplikacja ma również przyśpieszyć obsługę map i wyszukiwanie podanych adresów. Nowością jest również wprowadzenie systemu nawigacyjnego prowadzącego użytkownika krok po kroku do celu. Pozwala on na określenie pozycji telefonu na mapie za pośrednictwem nawigacji GPS. Po podaniu adresu docelowego, nawigacja udziela wskazówek podczas poruszania się w terenie. Ułatwia to korzystanie z mapy podczas jazdy samochodem czy wycieczki rowerowej. Ponadto aplikacja pomoże w uniknięciu korków na drodze, niestety na razie tylko w amerykańskich sieciach komórkowych.

Zmiany w nawigacji wprowadzone przez Microsoft nie są wielką rewolucją na rynku. Taką samą usługę już w zeszłym roku wprowadziła firma Google. Najwyraźniej mamy więc do czynienia z próbą dogonienia wyszukiwarki Google przez Binga. Czekamy teraz na wprowadzenie nawigacji głosowej.

Z aktualizacji mogą skorzystać Użytkownicy telefonów HTC, a także niektórych aparatów Motoroli (Q9C), Samsunga (Omnia II czy Propel), a także T-Mobile. Aby skorzystać z usługi, wystarczy odwiedzić stronę m.bing.com za pomocą telefonu komórkowego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)