Microsoft Edge może zastąpić Safari. Na iOS trwają testy nowego trybu wyświetlania wideo

Microsoft Edge może zastąpić Safari. Na iOS trwają testy nowego trybu wyświetlania wideo

Edge'a na iOS z nowym trybem wyświetlania wideo. (depositphotos)
Edge'a na iOS z nowym trybem wyświetlania wideo. (depositphotos)
03.01.2019 22:57

Przeglądarka Microsoftu, która zadebiutowała wraz z Windows 10, miała zastąpić niezbyt lubianego Internet Explorera i stanąć do walki z Google Chrome. Dziś wiemy, że jednak to się nie udało. Nie oznacza to, że nowa przeglądarka z Redmond nie odnosi sukcesów – wersja mobilna radzi sobie całkiem dobrze. Ponadto, już niebawem użytkownicy iOS-a dostaną zestaw naprawdę dobrych usprawnień.

Microsoft Edge przegrał pierwszą bitwę na PC i trzeba przyznać, że poniósł dość sporą klęskę. Mimo mocnej promocji ze strony Microsoftu, sukcesor Internet Explorera, nie podbił rynku przeglądarek. Przeglądarce nawet nie udało się zbliżyć do konkurencyjnego Chrome’a. Na komputerach nie udało się za pierwszym razem. Jednakże, w przygotowaniach jest nowy Edge, tym razem oparty o projekt Chromium, a ponadto mający wyjść na starsze wersje Windowsa, a także na macOS. Zapowiada się intrygująco.

Sporo nowości w Edge’u na iOS-a

Przejdźmy do mobilnych wydań Microsoft Edge. Wersja na Androida zbiera dobre oceny i dla wielu użytkowników jest lepszym wyborem od Chrome’a. Jak natomiast radzi sobie edycja na mobilną platformę Apple? Pod względem średniej ocen wypada równie dobrze. Dla wielu osób korzystających z iPhone’a lub iPada przeglądarka Microsoftu zastąpiła systemową Safari.

W testowej wersji można włączyć nowy tryb wyświetlania wideo. (źródło: windowscentral.com)
W testowej wersji można włączyć nowy tryb wyświetlania wideo. (źródło: windowscentral.com)

Microsoft Edge ma spore szanse zwiększyć popularność na iOS. Ostatnia aktualizacja testowej wersji wprowadziła bowiem tryb picture-in-picture (obraz w obrazie). Pozwala on na umieszczenie wideo w pływającym okienku, które będzie podążać za przewijaną stroną internetową. Użytkownik może więc jednocześnie czytać artykuł i oglądać udostępniony film.

W aktualizacji wprowadzono także nowe flagi oceny źródła artykułu. Pojawiła się ponadto funkcja, które najpewniej spodoba się rodzicom, ale już niekoniecznie dzieciom. Dzięki kontroli rodzicielskiej, młodsi użytkownicy będą mogli otrzymać listę polecanych witryn i źródeł wiadomości, które będą dostosowane do młodszego odbiorcy. Niestety, ta ostatnia opcja obecnie ograniczona jest wyłącznie do USA.

Nowości w mobilnym Edge’u na iOS-a można już testować. Powinny być dostępne w beta wersji 42.9.0. Z kolei użytkownicy stabilnego wydania muszą uzbroić się w cierpliwość.

Najnowszą wersję przeglądarki Microsoftu znajdziecie w naszym katalogu aplikacji. Edge dostępny jest w wydaniu na Androida i iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)