Microsoft Edge: udostępnianie kart w końcu dostępne

Microsoft Edge: udostępnianie kart w końcu dostępne

Microsoft Edge
Microsoft Edge
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Karolina Kowasz
23.06.2021 11:28

Stabilna wersja Microsoft Edge otrzymała w końcu opcję udostępniania kart. Wcześniej ta funkcja była dostępna tylko Insiderów, czyli osób, które zgłosiły się do beta testów przeglądarki.

Zgodnie z informacjami Windows Latest, użytkownicy dostaną możliwość współdzielenia kart w przeglądarce pomiędzy urządzeniami, na których mają ją zainstalowaną. Oznacza to, że kartę, która została otworzona na dekstopie, będzie można szybko udostępnić na inny sprzęt.

Współdzielenie kart

Żeby przetestować nową funkcjonalność, wystarczy otworzyć dowolną stronę internetową. Następnie należy kliknąć w pasek adresu i wybierać opcję wysłania obecnie otwartej strony. Po jej wybraniu pojawi się możliwość wysłania bieżącej karty na inne, obsługiwane urządzenie. Co ważne, użytkownik musi być na nim aktualnie zalogowany przy użyciu swojego konta Microsoft. W innej sytuacji opcja ta nie będzie widoczna.

Jeżeli użytkownik zdecyduje się na skorzystanie z tej funkcji, to wybrane urządzenie otrzyma powiadomienie push od przeglądarki z nazwą i adresem URL udostępnionej strony internetowej. Niestety obecnie ta opcja jest wdrażana stopniowo, dlatego nie wszyscy użytkownicy mogli już ją otrzymać.

Większa elastyczność pracy

Nie da się ukryć, że wprowadzenie tej funkcji do przeglądarki znacząco może ułatwić pracę wielu osób. W innych przeglądarkach, jak chociażby Safari, już od dawna pojawia się taka opcja, dlatego zaskakuje, że Microsoft zdecydował się na jej wprowadzenie dopiero teraz. Co ważne, poza Windowsem, także użytkownicy macOS-a będą mogli z niej skorzystać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)