Microsoft Edge oficjalnie na Linuksie. Przeglądarkę można już pobrać

Microsoft Edge oficjalnie na Linuksie. Przeglądarkę można już pobrać

Microsoft Edge
Microsoft Edge
Źródło zdjęć: © Microsoft
Karolina Kowasz
03.11.2021 09:25

Użytkownicy Linuksa mogą już cieszyć się przeglądarką od Microsoftu. Dotychczas Edge istniał w wersji na system Linux wyłącznie w wersji beta. Po miesiącach testów firma wydała pierwszą, stabilną wersję popularnej przeglądarki.

Zdaniem Microsoftu, wybór Microsoft Edge jest strategiczną decyzją dla tych i wielu innych klientów, którym zależy na nowoczesnych rozwiązaniach. Wypuszczenie przeglądarki na Linuksa ma być ruchem w kierunku specjalistów z branży IT.

Krok w przyszłość

Ze względu na rosnącą liczbę użytkowników systemów Linux, ich dalsze ignorowanie byłoby potencjalną stratą korzyści dla Microsoftu. Nie dziwi więc, że stabilna wersja przeglądarki Microsoft Edge pojawiła się, w końcu, na tych systemach. W październiku zeszłego roku Microsoft udostępnił Microsoft Edge na kanałach deweloperskich i beta, a teraz przeglądarka jest ogólnie dostępna dla systemu Linux za pośrednictwem kanału stabilnego. 

Microsoft ogłosił, że to wydanie jest kamieniem milowym, który oficjalnie uzupełnia pełny zestaw głównych platform obsługiwanych przez Microsoft Edge. Aby móc korzystać z Microsoft Edge w systemie Linux, użytkownicy mogą pobrać go z oficjalnej strony internetowej lub pobrać za pomocą wiersza poleceń z menedżera pakietów systemu Linux.

Dalszy rozwój przeglądarki

Stabilna wersja Edge’a nie oznacza jednak, że firma spocznie na laurach. Użytkownicy Linuksa mogą dalej dołączać do programu Windows Insider i mieć realny wpływ na wygląd przeglądarki na ich ulubionym systemie. Firma zachęca do dołączenia do kanałów dedykowanych testerom.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)