Microsoft eliminuje problem z blokowaniem stron w Internet Explorerze 8

Microsoft eliminuje problem z blokowaniem stron w Internet Explorerze 8

05.11.2010 15:19

Na skutek wady Filtr SmartScreen w Internet Explorerze 8 blokował dostęp do wielu bezpiecznych stron. Microsoft zlikwidował już problem.

SmartScreen jest filtrem mającym chronić użytkowników IE 8 przed dostępem do stron zawierających szkodliwe oprogramowanie. Wykorzystywany jest nie tylko w przeglądarce, ale na przykład w poczcie Hotmail. Microsoft w sierpniu chwalił się, że jego narzędzie zablokowało wirusy ponad miliard razy. Jak dowiedział się serwis ZDNet, w ostatnich dniach pojawił się błąd, który mógł prowadzić do blokowania dostępu do bezpiecznych witryn w Internecie. Część użytkowników skarżyła się, także na Twitterze, że nie mogą skorzystać z ulubionych portali czy kont bankowych. Microsoft szybko naprawił błąd i przepraszał za problemy ze SmartScreenem.

Microsoft nie wyjaśnił na czym polegała luka blokująca strony internetowe w IE 8. Najprawdopodobniej nie występowała ona w najnowszym, 9 wydaniu przeglądarki. Na temat innej luki wykrytej w przeglądarce firmy z Redmond informowaliśmy przedwczoraj. Dotyczy ona przede wszystkim wersji 6 i 7 IE, ale istnieje także w 8 wydaniu.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)