Microsoft Home Hub: odpowiedź Microsoftu na domowych asystentów to Windows 10

Microsoft Home Hub: odpowiedź Microsoftu na domowych asystentów to Windows 10

Microsoft Home Hub: odpowiedź Microsoftu na domowych asystentów to Windows 10
02.12.2016 23:47, aktualizacja: 03.12.2016 17:44

Gdybyśmy mieli wysunąć najważniejsze trendy kończącego się roku, to z całą pewnością wśród nich znaleźliby się domowi asystenci, na czele z Amazon Echo czy Google Home. W milczeniu na te produkty spoglądał dotychczas Microsoft, jednak według informacji Windows Central, Redmond szykuje w tej kwestii coś specjalnego.

Nie chodzi jednak o głośnik czy w ogóle jakikolwiek sprzęt. Na asystentów nasłuchujących w domowym zaciszu Microsoft chce odpowiedzieć tym, co ma najlepsze, czyli oczywiście Windowsem 10. Według niepotwierdzonych informacji do systemu trafi rozbudowana funkcja Home Hub.

Home Hub, w porównaniu z obsługiwaniem usługi muzycznej, zapowiada się na znacznie bardziej zaawansowane oprogramowanie. Służyć będzie on między innymi obsłudze automatyki domowej z poziomu Windows, ale także zarządzaniu urządzeniami sieciowymi oraz dzieleniu się plikami pomiędzy komputerami czy tabletami z Windowsem.

Home Hub wprowadzić ma także do Windowsa nowy typ konta użytkownika: konto familijne. Do zalogowania się do niego nie będzie potrzebne hasło, zaś z jego poziomu uzyskać będzie można dostęp do wszystkich treści i ustawień udostępnionych wcześniej w ramach Home Hub. Ponadto możliwy będzie także dostęp do prywatnych treści z własnego konta, po autoryzacji za pomocą Windows Hello.

Inną część Home Hub będzie stanowiła nowa oddzielna aplikacja, Connected Home. Jak nietrudno się domyślić, służyć będzie ona zarządzaniu automatyką domową. Obsługiwane będą urządzenia wspierające standardy OCF i OpenT2T, a Connected Home będzie można także obsługiwać za pomocą komend głosowych, dzięki Cortanie.

Trwać mają już negocjacje z producentami sprzętu (między innymi Lenovo), który mają rozpocząć pracę nad domowymi urządzeniami wykorzystującymi pełnię możliwości Home Hub. Jeżeli zaś chodzi o harmonogram prac nad samym oprogramowaniem, to premiera ma być rozciągnięta na kilka kolejnych aktualizacji Windowsa 10. Pierwsze składniki Home Hub możemy zobaczyć zatem już w Creators Update.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)