Microsoft i Xiaomi partnerami: 1,5 tys. patentów za preinstalowanego Office’a

Microsoft i Xiaomi partnerami: 1,5 tys. patentów za preinstalowanego Office’a

Microsoft i Xiaomi partnerami: 1,5 tys. patentów za preinstalowanego Office’a
01.06.2016 11:09

Microsoft nie ustaje w staraniach, by zapewnić możliwie jak największą popularność swoich mobilnych aplikacji i usług na urządzeniach z systemem innym niż mobilny Windows. Na iOS-ie sprawuje się świetnie między innymi pakiet Office, a wkrótce – w ramach nowej umowy partnerskiej – mobilny pakiet biurowy Microsoftu znajdziemy na smartfonach Xiaomi.

Wszystko to za sprawą długotrwałego partnerstwa, jakie ma połączyć Microsoft i Xiaomi. Ze strony producenta Windowsa Chińczycy otrzymają możliwość kupna około 1 500 patentów, co może być kluczowe dla światowej ekspansji Xiaomi. Jak twierdzą analitycy, korporacja dotąd często musiała iść na konstrukcyjne kompromisy w związku z bataliami prawnymi, jakie wywoływane byłyby przez kolejne naruszenia patentów należących do zachodnich korporacji.

350177904216532929

W zamian na nowych smartfonach Mi 5, Mi Max, Mi 4s, Redmi Note 3 oraz Redmi 3 zostaną preinstalowane aplikacje Word, Excel, PowerPoint Outlook oraz Skype. Pierwsze egzemplarze urządzeń Xiaomi z aplikacjami Microsoftu mają trafić na rynek już we wrześniu. Pozostaje tylko żywić nadzieję, że nakładka nie będzie wyświetlać reklam pakietu, jak to zgłaszano w ostatnim czasie w przypadku Nexusa.

Nie jest to oczywiście pierwsze tego typu partnerstwo: wcześniej Microsoft sprzedawał swoje patenty w zamian za podobne korzyści między innymi Asusowi czy Samsungowi. Niemniej dla Xiaomi, które swoimi niedrogimi flagowcami prezentuje wciąż dość nowatorski model biznesowy, partnerstwo z Microsoftem może być kluczowe. A dla samego Microsoftu rozwijanie swoich usług i aplikacji na Androidzie i iOS-ie jest po niepowodzeniach mobilnego Windowsa możliwością pozostania na smartfonowej scenie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)