Microsoft: Interfejs Windows 8 planowaliśmy przed iPadem

Microsoft: Interfejs Windows 8 planowaliśmy przed iPadem

16.06.2011 17:21

Zdaniem Microsoftu interfejs Windows 8 dla tabletów nie był w żaden sposób związany z premierą iPada. Jego koncept powstał jeszcze przed prezentacją produktu firmy Apple.

Taką informację podał wiceprezes firmy, Dan’l Lewin. Jego zdaniem Microsoft już wcześniej planował wprowadzenie nowego interfejsu przeznaczonego dla tabletów. Oczywiście nikt nie zarzuca programistom firmy z Redmond wzorowania się na iOS dla iPada. Wręcz przeciwnie, wprowadzony najpierw w Windows Phone 7, a teraz zaprezentowany dla Windows 8 interfejs mocno różni się wyglądem od rozwiązań dostępnych na rynku. Pytanie dotyczy raczej motywacji. Moda na tablety na dobre zaczęła się właśnie po premierze pierwszego iPada. Jeżeli wierzyć Lewinowi, Microsoft już wcześniej chciał wprowadzić własny interfejs.

Dlaczego zatem firma ujawniła nowy wygląd Windows 8 dla tabletów dopiero teraz? Tej kwestii wiceprezes Microsoftu nie zechciał wyjaśnić. Wiemy, dokąd zmierzamy - musimy to zrobić po prostu szybciej — skwitował Lewin. Dobrze, że szefowie firmy z Redmond zdają sobie z tego sprawę. Jak dotąd strategia spółki w kwestii urządzeń mobilnych nie miała większego związku z pośpiechem. Ani spóźniony do iOS czy Androida Windows Phone 7, ani zapowiadane od dawna tablety Microsoftu nie zdołały nawet w niewielkim stopniu zagrozić produktom takich firm jak Apple czy Google.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)