Microsoft jest mało innowacyjny

04.02.2010 12:27, aktual.: 04.02.2010 12:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdaniem Amerykanów firma Microsoft nie najlepiej radzi sobie z nowymi technologiami. W ogłoszonych właśnie badaniach rynku w USA dostało się gigantowi z Redmond. Za najbardziej innowacyjną firmę mieszkańcy Stanów Zjednoczonych uznali Apple’a.

Najnowszy raport firmy Rasmussen Reports nie pozostawia wiele wątpliwości. Zdaniem zaledwie 29% Amerykanów Microsoft jest innowacyjną firmą. 43% uznało, że miejsce to należy się konkurentowi - firmie Apple. 28% ankietowanych nie potrafiło odróżnić od siebie działań obu firm. Badania zostały wykonane po premierze najnowszego produktu Apple’a - iPada, co z pewnością mocno wpłynęło na wyniki.

Microsoft nie najlepiej radzi też sobie z promocją swoich produktów. Mimo dużej popularności systemu Windows 7 (ponad 60 mln. sprzedanych licencji), jedynie 22% mieszkańców USA uważa firmę Steve’a Ballmera za dobrze promującą swoje wyroby. Aż 49% uważa, że znacznie lepszy od Microsoftu jest w tej materii Apple. Interesujący jest fakt, że Microsoft lepiej oceniany jest przez osoby w wieku 18-29 lat, natomiast starsi na temat tej firmy wypowiadają się bardziej krytycznie.

Według Rasmussena ciekawie przestawia się też zdanie Amerykanów na temat Billa Gatesa, byłego szefa Microsoftu. W 2008 roku aż 59% ankietowanych uważało, że Gates zrobił najwięcej dla przemysłu komputerowego, niż szefowie innych firm. W styczniu 2009 podobne zdanie miało już tylko 36% mieszkańców USA. Niestety, nie są znane badania dotyczące obecnego szefa Microsoftu, Steve’a Ballmera.

Z pełnym raportem na temat popularności Microsoftu i Apple’a można zapoznać się na stronach internetowych Rasmussen Reports. Tekst jest dostępny w języku angielskim.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (31)
Zobacz także