Microsoft kończy z Microsoft Points?

Microsoft kończy z Microsoft Points?

24.01.2012 11:33

Microsoft Points, nabywana w z góry ustalonych zestawach ilościowych wirtualna waluta, używana do zakupu różnorakich treści (gry i DLC do gier, przedmioty dla awatarów) z sieci za pośrednictwem urządzeń bazujących na rozwiązaniach giganta z Redmond, istnieć miałaby jeszcze tylko przez kilka miesięcy. Jak podaje Inside Mobile Apps, Microsoft powoli szykuje się do przejścia na prawdziwe pieniądze — nastąpi to ponoć do końca tego roku.

Jeśli wierzyć deweloperom tworzącym chociażby na platformę Windows Phone, podobno już zostali oni poinformowani o zamiarach firmy co do przyszłych posunięć i uprasza się ich o odpowiednie planowanie aplikacji czy pobieralnej zawartości i wzięcie pod uwagę rychłej zmiany. Niewykorzystane Microsoft Points miałyby być „rozmienione” z powrotem na pieniądze, acz na jakich zasadach na razie nie ujawniono.

Przy konkurencyjnych cyfrowych rynkach (PlayStation Network, iTunes, Android Market) działających w oparciu o prawdziwą walutę, ewentualna decyzja o porzuceniu Microsoft Points ma sens i wielu pewnie zastanawia się, dlaczego zainteresowano się tym tak późno. Na chwilę obecną się nie dowiemy — Microsoft odmawia oficjalnego komentarza w sprawie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)