Microsoft kontynuuje wojnę pecetów z Makami

Microsoft kontynuuje wojnę pecetów z Makami

09.08.2010 17:27, aktualizacja: 09.08.2010 19:13

Microsoft uruchomił stronę internetową, z której można dowiedzieć się, dlaczego Windows 7 jest lepszy od Mac OS X. To dalszy ciąg długiego sporu z firmą Apple.

W kwietniu informowaliśmy o zakończeniu kampanii reklamowej „Get a Mac” firmy Apple. Od 2006 r. dwóch komików naśmiewało się z systemu Windows Vista prezentując jego wady i promując Mac OS X. Po wprowadzeniu Windows 7 Apple zakończył kampanię. Najwyraźniej ze sporu nie zrezygnował Microsoft. Na uruchomionej stronie internetowej PC versus Mac prezentuje on zalety swojego systemu i wady Mac OS X. Pod jakim względem system firmy Apple jest gorszy od Windowsa 7? Przede wszystkim Maki mogą zepsuć twoją zabawę. Nie mają wbudowanych odtwarzaczy Blu-ray, nie obsługują też Xboksa 360. Co więcej, zdaniem Microsoftu Maki mogą zająć wiele czasu do nauki, podczas gdy Windows 7 znacznie ułatwia pracę z komputerem.

Inne zarzuty ze strony Microsoftu to słaba kompatybilność z innymi urządzeniami, brak zaawansowanych rozwiązań do pracy czy szkoły, a także kłopoty z dzieleniem się materiałów. Oczywiście, na stronach Windowsa 7 nie ma żadnych wzmianek na temat słabszych stron tego oprogramowania. Trzeba też zauważyć, że część zarzutów jest na ogólnym poziomie. Nie wiadomo jeszcze, czy Apple w jakikolwiek sposób odpowie na kampanię Microsoftu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (147)