Microsoft kupił dział mobilny Nokii!

Microsoft kupił dział mobilny Nokii!

Microsoft kupił dział mobilny Nokii!
03.09.2013 08:37, aktualizacja: 03.09.2013 09:09

Dziś w nocy doszło do znaczącego przejęcia w historii systemu Windows Phone. Microsoft kupił od Nokii cały biznes związany z urządzeniami mobilnymi i serwisem. To krok ku unifikacji środowiska Windows i olbrzymie szanse dla systemu Windows Phone. Razem z tym zakupem ogłoszono, że Stephen Elop wraca do Microsoftu!

Wiele osób mówiło o przejęciu Nokii przez Microsoft, ale żadne oficjalne i mniej oficjalne przecieki, nie sugerował tego wprost. 2 września 2013 roku Microsoft za kwotę 7.2 miliarda dolarów zakupił od Nokii oddział firmy związany z urządzeniami mobilnymi i serwisem, a także powiązane z nimi licencje.

Obraz

Na początku zapewne dziwi fakt, że nie jest to cała firma. Można się domyślać, że Microsoft nie był zainteresowany kupnem dodatkowych działów niemobilnych, które nie są bezpośrednio związane z urządzeniami przenośnymi. Prócz bagażu doświadczeń, zapewne miały pokaźny bagaż długów.

Obraz

Microsoft niewątpliwie zyskał na tym przejęciu. Kupując dział mobilny stał się posiadaczem najciekawszych urządzeń, patentów, ale także zdolnych ludzi. Pamiętać należy, że Nokia to nie tylko Lumie, ale także seria tanich smartfonów jak Asha. Zatem kolejne Lumie i inne urządzenia będą już z logiem Microsoftu. Zapewne niedługo poznamy szczegóły przejęcia i plany na przyszłość. Pytaniem jest jak zareagują partnerzy związani z Windows Phone, chociażby HTC? Czy Microsoft chce pójść drogą Appla, gdzie tylko on produkuje swoje urządzenia? Skoro Stephen Elop wraca do Redmond, czy ma szanse na posadę CEO Microsoftu? Odpowiedz zapewne poznamy niebawem.

Niestety największym przegranym zostaje Nokia., Po wielu latach związanych z produkcją telefonów komórkowych, a później smartfonów, została pozbawiona działu mobilnego. Od dziś marka Nokia już nic nie będzie miała wspólnego ze smartfonami. Przyszłość Noki nie jest do końca jasna.

Obraz

Microsoft przygotował ciekawą prezentację odnośnie przejęcia Nokii, dostępna jest ona pod adresem: Accelerating Growth.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (215)