Microsoft kupił Zenimax/Bethesdę. Największa inwestycja w historii gamingu

Microsoft kupił Zenimax/Bethesdę. Największa inwestycja w historii gamingu

fot. Microsoft
fot. Microsoft
21.09.2020 15:43, aktualizacja: 22.09.2020 15:54

Rywalizacja między Sony i Microsoftem się rozkręca. Obydwie firmy ogłosiły ceny konsol (PlayStation 5 i Xbox Series X|S) i wiemy, czego się od nich spodziewać w kwestii gier na premierę. Jednak na tym prężenie muskułów się nie zakończyło. Microsoft właśnie ogłosił zakup giganta medialnego Zenimax, do którego należą spółki Bethesda, id software i Arkane Studios. To największy zakup studia zajmującego się grami komputerowymi w historii medium.

Microsoft przejmuje Zenimax/Bethesdę. Oszałamiająca kwota

Phil Spencer, szef marki Xbox oraz dyrektor działu gier w Microsofcie właśnie ogłosił, że gigant z Redmond przejmuje Zenimax za 7,5 miliarda dolarów.

Zenimax to spółka macierzysta do której należą takie marki, jak Fallout, The Elder Scrolls, Doom, Quake czy Arkane Studios. Należy spodziewać się, że wszystkie z nich odtąd będą tytułami ekskluzywnymi dla marki Xbox. Zagrają jednak w nie właściciele PC-tów z Windowsem, gdyż tam z powodzeniem Microsoft wydaje swoje tytuły oraz udostępnia usługę Xbox Game Pass. Wszystkie gry z tych marek trafią właśnie także do tej subskrypcji.

Taki agresywny zakup może być podyktowany tym, że Microsoft chce pokazać, że jego konsole Xbox Series X i S będą się wyróżniały grami, jakich nie otrzymamy na konkurencyjnym PlayStation 5.

To największa inwestycja tego typu w historii gier wideo. Poprzedni rekord należał także do Microsoftu, który wykupił studio Mojang, twórców Minecrafta, za 2,5 miliarda dolarów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (118)