Microsoft łączy siły z LG. Plan jest ambitny – rozwój autonomicznego samochodu

Microsoft łączy siły z LG. Plan jest ambitny – rozwój autonomicznego samochodu

Microsoft łączy siły z LG. Plan jest ambitny – rozwój autonomicznego samochodu
10.01.2019 06:45, aktualizacja: 13.01.2019 14:51

Apple, Google i Microsoft, czyli najwięksi gracze z Doliny Krzemowej, chcą mieć swój udział w rozwoju autonomicznych samochodów. Nie powinno to nikogo dziwić – firma, która jako pierwsza opracuje i sprzeda dopracowaną technologię, może zarobić naprawdę duże pieniądze. W tym celu nawiązywane są nowe współprace. Firmy Microsoft i LG ogłosiły właśnie zamiar wspólnej pracy nad rozwojem platformy mającej znaleźć zastosowanie w autonomicznych pojazdach.

Współpraca została ogłoszona podczas targów CES 2019 w Las Vegas, które coraz częściej służą do prezentowania nowych rozwiązań w motoryzacji. Trzeba przyznać, że to naprawdę dobre miejsce, aby pokazać nowe technologie, które niebawem trafią do samochodów. W końcu obecne samochody, a także inne pojazdy, naszpikowane są elektroniką i często na ich pokładzie znajdziemy naprawdę wydajny komputer i systemy, które do niedawna kojarzyły się z filmami science fiction.

Południowokoreański producent zamierza bowiem wykorzystać chmurę Azure i technologie sztucznej inteligencji firmy Microsoft. Jak podaje LG: wiedza i doświadczenie Microsoft w dziedzinie sztucznej inteligencji zostaną wykorzystane przez LG w systemach wspomagania kierowcy ADAS, kamerach monitorowania stanu kierowcy DSM oraz wielofunkcyjnych kamerach przednich. Z kolei użycie możliwości oferowanych przez chmurę Azure zapewni możliwość zbierania danych, które następnie posłużą do udoskonalenia systemów jazdy autonomicznej.

Warto zaznaczyć, że LG zamierza mocno zaangażować się w nowy projekt. Firma planuje stworzyć poligony badawcze, które będą wykorzystywane do testowania opracowywanej technologii. Posłużą one ponadto do automatycznego uczenia się oprogramowania. Tutaj ważną rolę ma odegrać chmura Azure, która znacząco przyśpieszy ten proces, a także umożliwi poznawanie wzorców różnych zachowań kierowców.

Kolejnym celem, który także ma zostać zrealizowany dzięki chmurze Microsoftu, będzie wprowadzenie asystenta głosowego do samochodu. Kierowca będzie mógł go wykorzystać m.in. do sprawdzenia informacji o ruchu drogowym, wyszukiwania restauracji czy włączania odtwarzania ulubionych utworów. Nie będzie to pierwsze rozwiązanie tego typu i wcale nie chodzi o Apple Siri czy Asystenta Google. Mercedes postawił na własny system – asystent głosowy dostępny jest już w nowej klasie A czy nowym modelu CLA, co ciekawe, zaprezentowanym właśnie na targach CES 2019.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)