Microsoft ma na celowniku Techland? Jest reakcja polskiej firmy

Microsoft ma na celowniku Techland? Jest reakcja polskiej firmy

fot. Christian Petersen/Getty Images
fot. Christian Petersen/Getty Images
13.02.2021 20:03, aktualizacja: 13.02.2021 22:02

W sieci pojawiły się pogłoski o przejęciu polskiej firmy Techland przez Microsoft. Techland to producenci popularnych gier wideo, m.in. "Dying Light", a spółka już była kilkukrotnie łączona z Microsoftem. Amerykańska firma szuka dalszych wzmocnień, aby rozwijać usługę Xbox Game Pass, nazywaną "Netflixem gier wideo".

Pogłoski dotyczące tego tematu sięgają jeszcze końca 2019 roku, a temat przewijał się jeszcze na początku 2020. Wtedy polska spółka zaprzeczała doniesieniom.

Teraz jednak potencjalne przejęcie Techlandu przez amerykańskiego giganta ponownie staje się przedmiotem plotek. Tym razem padły one w trakcie podcastu "Defining Duke" prowadzonego przez Jeremy'ego Pentera (pseudonim ACG), który zasugerował, że Microsoft jako właściciel marki Xbox wykupi na własność dużą produkcję z premierą w 2021 roku poprzez przejęcie twórców projektu. Myśl tę rozwinął znany insider w tematyce Xbox, Nick Baker (pseud. Shpeshal Ed), który twierdził, że chodzi o studio Techland i grę "Dying Light 2".

Baker nie cieszy się nieskazitelną reputacją i czasami jego przewidywania były mylne. Jednak w ostatnim czasie podał z wyprzedzeniem wiarygodne informacje o tym, że Microsoft pracuje nad nowym tytułem z serii "Perfect Dark" oraz o tym, że koncern Embracer Group wykupi firmę Gearbox.

Ostatecznie do sprawy odniósł się menedżer społeczności polskiej firmy, który na łamach Twittera ogłosił, że Techland jest nadal niezależnym studiem i nie został przez nikogo wykupiony. Co należy jednakowoż wyraźnie podkreślić, wypowiedź jest formułowana w czasie teraźniejszym, a źródło zdania nie zmienia. Zatem, temat zdaje się pozostawać otwarty.

Według szacunków Strefy Inwestorów, Techland to w tej chwili druga, po CD Projekt RED, najdroższa spółka w Polsce związana z grami. Jej wartość jest szacowana na 7-10 mld zł.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)