Microsoft nie wyklucza przeniesienia Cortany na Androida i iOS

Microsoft nie wyklucza przeniesienia Cortany na Androida i iOS

15.06.2014 10:18, aktual.: 19.06.2014 23:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O planach Redmond związanych z implementacją Cortany na desktopowego Windowsa i konsolę Xbox One pisaliśmy już w maju. Najnowsze informacje wskazują, iż asystentka głosowa z nowej odsłony Windows Phone 8.1, zawitać może także na systemach firm Google i Apple.

Obraz

Na konferencji SMX Advanced w Seattle toczyła się ciekawa dyskusja o Cortanie. Marcus Ash, odpowiedzialny za przyszłość Windows Phone, nie wykluczył przeniesienia Cortany na Androida czy iOS. Można zauważyć, że usługa Bing od dawna gości na systemach mobilnych firm Google i Apple. Asystentka na Windows Phone wykorzystuje chmurę i można ją łatwo przenieść na inne systemy, jak Windows czy właśnie Android lub iOS. Microsoft stoi przed trudną decyzją.

Jeśli Cortana miałaby być czymś więcej niż tylko głosową asystentką na telefonie, jak Siri czy Google Now, jej obszar działania musi być szerszy. Usługa powinna mieć informacje o działaniu użytkownika nie tylko na smartfonie z Windows Phone i komputerze z Windowsem. Pełna baza wiedzy Cortany musi być czerpana z innych urządzeń jak np. smartfon z Androidem czy tablet z iOS — w końcu nie każdy zamyka się w ekosystemie jednej firmy. Wówczas osobista asystentka stanie się uniwersalną usługą, która działać będzie niezależnie od sprzętu, z jakiego korzysta użytkownik. Takie podejście może skłonić również wiele osób do przejścia na inne usługi od Microsoftu.

Microsoft na obecną chwilę jest przekonany o konieczności udostępnienia Cortany poza Windows Phone. Celem jest Windows i nowa konsola Xbox. Czy Redmond zdecyduje się na przeniesienie asystentki głosowej na pozostałe platformy mobilne? Zapewne dowiemy się tego jeszcze w tym roku. Na pewno będzie to olbrzymi krok ku unifikacji usług firmy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)