Microsoft nowym narzędziem zachęca użytkowników Evernote do migracji

Microsoft nowym narzędziem zachęca użytkowników Evernote do migracji

Microsoft nowym narzędziem zachęca użytkowników Evernote do migracji
19.08.2016 12:58, aktualizacja: 18.04.2017 17:21

Jak można się było spodziewać po największym producencie oprogramowania, nie bacząc na to jak dla niektórych może to być zaskakujące, Microsoft kontynuuje swoją politykę rozwijania oprogramowania na systemach operacyjnych konkurencji. Najbardziej widoczne jest to w przypadku iOS-a, a w szczególności pakietu Office.

Microsoft właśnie udostępnił nowość, która ma zachęcić użytkowników Jabłek do korzystania z OneNote’a. Nie chodzi jednak o mniej lub bardziej udaną kampanię marketingową, a o OneNote Importera, dzięki któremu na Makach można już bezboleśnie migrować z Evernote’a na OneNote’a właśnie.

Obraz

Przeniesienie danych przebiega w kilku prostych krokach. Z początku wymagane jest zaznaczenie tego, które dane z Evernote’a mają zostać przeniesione do microsoftowego analoga. Następnie wymagane jest logowanie do konta Microsoftu (osobiste lub biznesowe). Po tym wyświetlone zostaje powiadomienie o odwzorowaniu struktury notatników, co jest przecież w przypadku tego typu narzędzi funkcją kluczową. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że Importer nie działa w przypadku Evernote'a zainstalowanego z App Store. Można natomiast w takich przypadkach wykorzystać wyeksportowany plik ENEX.

Microsoft odrobił tutaj lekcje i zarówno notatnikowi, jak i stronie z Evernote’a będzie odpowiadać notatnik i strona w OneNote. Ponadto możliwe jest także wykorzystanie do organizacji danych tagów utworzonych w pierwszym programie. Oczywiście notatki importowane do OneNote'a są automatycznie synchronizowane i dostępne z poziomu każdej instalacji, czy to na Maku, czy urządzeniu mobilnym.

Obraz

Trzeba przyznać, że taki zabieg Microsoftu rzeczywiście może pomniejszyć liczbę użytkowników Evernote'a, szczególnie wśród klientów biznesowych. Dotąd bowiem tych użytkowników perspektywa migracji odstraszała właśnie z powodu utraty lub konieczności ręcznego przenoszenia dużej ilości danych. Microsoft przygotował proste narzędzie, które działa bez zarzutu, a ponadto nie omieszkał wypunktować przewagi swojego programu nad Evernote, przede wszystkim w zakresie synchronizacji danych pomiędzy urządzeniami.

Zarówno OneNote Importera, jak i aplikacje OneNote'a znaleźć można w naszej bazie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)