Microsoft obiecuje poprawki w interfejsie Windows 8

Microsoft obiecuje poprawki w interfejsie Windows 8

04.10.2011 16:43

W odpowiedzi na otrzymane opinie od osób testujących Windows 8, Microsoft zapowiedział pewne poprawki w systemie. Dotyczyć będą one głównie ekranu startowego, a także obsługi myszki i klawiatury.

Microsoft zbiera informacje od osób testujących Windows 8 - w tym krytyczne opinie na temat nowego systemu. Firma podzieliła się najnowszymi spostrzeżeniami na swoim blogu. Jak poinformował Steven Sinofsky, w niedługim czasie najnowsza wersja oprogramowania Microsoftu zostanie poprawiona zgodnie z sugestiami użytkowników. Między innymi pojawi się możliwość wyłączania aplikacji w interfejsie Metro bez konieczności uciekania się do menadżera zadań. Poza tym poprawiona ma zostać obsługa myszki (scrolling) podczas korzystania z menu Start.

Oczywiście to tylko niektóre ze zmian, jakie pojawią się w finalnej wersji Windows 8. Microsoft ma nadal sporo do zrobienia, zaprezentowana przez firmę wersją systemu to zaledwie przedsmak tego, nad czym pracują inżynierowie z Redmond. Zdaniem Sinofsky’ego systemy operacyjne znajdują się obecnie w podobnej sytuacji, co w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Z tą różnicą, że wówczas debatowano nad myszką, dzisiaj zaś - nad ekranem dotykowym. Dlatego też Microsoft przykłada tak duże znaczenie do obsługi dotyku w rozwijanym właśnie systemie Windows 8. Czas pokaże, czy rzeczywiście ekrany dotykowe w pecetach okażą się tak ważnym elementem, co myszka.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)