Microsoft odrzuca oskarżenia o kopiowanie wyników wyszukiwań

Microsoft odrzuca oskarżenia o kopiowanie wyników wyszukiwań

03.02.2011 12:03

Microsoft ponownie odpowiada na zarzuty firmy Google o podkradanie wyników wyszukiwań na potrzeby Binga.

Na zarzuty firmy Google odpowiedział na blogu Binga Yusuf Mehdi, starszy wiceprezes działu Online Audience Business. Kategorycznie zaprzeczył jakoby wyszukiwarka jego firmy kopiowała wyniki wyszukiwań od Google. We wpisie czytamy jednak, że Microsoft zbiera anonimowe dane przesyłane przez użytkowników. Jest to jedno z wielu źródeł służące do tworzenia rankingów. Uczymy się od naszych klientów, przeglądających Sieć, stwierdził Mehdi.

Eksperyment firmy Google, o którym informowaliśmy wczoraj, nazwany został manipulacją, która zdaniem Microsoftu niczego nie dowodzi. Mehdi oskarża też konkurenta o skopiowanie niektórych funkcji z Binga. Zapewne chodzi tutaj między innymi o możliwość ustawienia tła na głównej stronie wyszukiwarki.

Na blogu Microsoftu znajdziemy też zarzut, że oskarżenia Google’a pojawiły się krótko po wprowadzeniu zauważalnej poprawy w wyszukiwarce Bing. Zdaniem Mehdiego zmiany były na tyle poważne, że zaniepokoiło to konkurenta. Innymi słowy, zdaje się sugerować Microsoft, Google mógł rozpętać aferę, aby zaszkodzić w ten sposób Bingowi. Pytanie, czy firmie z Mountain View rzeczywiście zależy na walce z Bingiem? Ostatnie wyniki finansowe Microsoftu pokazują, że spółka straciła 543 mln dolarów w ostatnim kwartale na usługach internetowych. Bing nie wydaje się być na razie poważnym zagrożeniem dla wyszukiwarki Google. Jeśli obie firmy będą dalej przerzucać się oskarżeniami, można przypuszczać, że sprawa skończy się w sądzie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)