Microsoft Office w wersji Modern UI dla Windows i Windows Phone już niedługo

Microsoft Office w wersji Modern UI dla Windows i Windows Phone już niedługo

Microsoft Office w wersji Modern UI dla Windows i Windows Phone już niedługo
31.07.2014 11:13

Najnowsze informacje sugerują, że w ciągu najbliższych miesięcy powinniśmy zobaczyć pakiet biurowy Microsoft Office w wersji przystosowanej dla interfejsu Modern UI na Windows, a także na Windows Phone. Obie wersje mają oferować funkcjonalność klasycznej desktopowej wersji.

Na początku czerwca informowaliśmy Was, że dotykowy MS Office najpierw pojawi się na Androidzie, dopiero potem zobaczymy wersję przeznaczoną na tablety z najnowszym Windowsem. Taka decyzja z pewnością oznaczałaby, że w firmie z Redmond zaszły większe zmiany, priorytetem stałaby się multiplatformowość, a nie zamykanie się we własnym ekosystemie. Mary Jo Foley, znana autorka książek o Microsofcie twierdziła, że dotykowa wersja MS Office na tabletach z Androidem pojawi się jeszcze w tym roku, natomiast edycja przeznaczona dla interfejsu Modern UI dopiero wiosną 2015, prawdopodobnie wraz z premierą nowego systemu operacyjnego.

Obraz

Z najnowszych informacji możemy dowiedzieć się, że w ciągu najbliższych miesięcy poznamy sporo szczegółów o MS Office w wersji Modern UI. Nowa edycja pakietu biurowego nie będzie przeznaczona tylko dla tabletów z Windows 8, ale też dla smartfonów z Windows Phone, które będą posiadały odpowiednią wielkość ekranu, tak aby korzystanie z interfejsu było wygodne. Niestety nie znamy jeszcze dokładnej daty, kiedy Microsoft miałby zaprezentować nową wersję MS Office.

Mimo iż klasyczny pakiet biurowy Microsoftu w wersji 2013 pod wieloma względami został przygotowany do obsługi z wykorzystaniem dotykowego wyświetlacza, to na mniejszych, 8-calowych ekranach nie zawsze sprawdza się, aż tak dobrze. Dla takich urządzeń najlepszym rozwiązaniem byłby pakiet przystosowany dla interfejsu Modern UI. Dobrą wiadomością są plany wydania dotykowej, bardziej rozbudowanej edycji pakietu Office również na Windows Phone. Pakiet miałby mieć takie same możliwości jak ten przeznaczony na tablety, co byłoby sporą zaletą mobilnych okienek, zwłaszcza, że chociażby na konkurencyjnym Androidzie dostępna jest o wiele uboższa wersja Office Mobile.

MS Office stworzony z myślą o interfejsie Modern UI powinien pozytywnie wpłynąć na zainteresowanie rozwiązaniami giganta z Redmond wśród biznesu, tym bardziej, że nadal brakuje naprawdę rozbudowanego pakietu biurowego dla urządzeń z niewielkimi ekranami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)