Microsoft ogłasza wzrost przychodów o 5% za ostatni kwartał

Microsoft ogłasza wzrost przychodów o 5% za ostatni kwartał

28.01.2011 12:08

Microsoft ogłosił wyniki finansowe za drugi kwartał roku obrachunkowego. Okazały się one wyższe od oczekiwań analityków, ale tylko nieznacznie.

W ostatnim kwartale przychody firmy z Redmond wyniosły 19,95 mld dolarów, co stanowi 5% wzrost w porównaniu z zeszłym rokiem. Zysk netto wyniósł natomiast 6,63 mld dolarów, czyli spadł o 0,4% w stosunku do analogicznego okresu w 2010. Microsoftowi udało się nieznacznie przekroczyć oczekiwania analityków, którzy spodziewali się nieco niższych przychodów. Przy okazji poinformowano o sprzedaży 300 mln kopii Windowsa 7. Jest to obecnie najlepiej sprzedający się system operacyjny w historii Microsoftu. Dobrze sprzedają się również urządzenia Kinect (8 mln w 60 dni) i konsole Xbox 360 (6,3 mln egzemplarzy). Nie wspomniano natomiast na temat systemu Windows Phone 7, który zadebiutował dla smartfonów pod koniec października 2010.

Wcześniej Microsoft informował o sprzedaży ponad 2 mln kopii systemu Windows Phone 7 operatorom komórkowym. Nie wiadomo jednak jaka liczba smartfonów trafiła do zwykłych użytkowników. Straty przyniósł dział usług internetowych Microsoftu, w skład którego wchodzi między innymi przeglądarka Bing i serwis MSN. Usługi te przyniosły 543 mln dolarów strat. To nieco mniej niż w poprzednim kwartale (560 mln strat), ale firma nadal sporo traci na usługach internetowych. Warto przy okazji zauważyć, że na samą reklamę Binga Microsoft wydał w ostatnim czasie około 100 mln dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)