Microsoft płaci deweloperom za aplikacje na Windows Phone

Microsoft płaci deweloperom za aplikacje na Windows Phone

15.07.2010 11:47

Microsoft potwierdził, że płaci deweloperom za przygotowywanie aplikacji na potrzeby systemu Windows Phone 7. Czy pomoże to firmie dogonić konkurentów takich jak Apple i Google?

Todd Brix z Microsoftu w rozmowie dla Bloomberga stwierdził, że jego firma stosuje zachęty finansowe dla deweloperów, aby przeciągnąć ich na platformę WP7. Programiści mogą otrzymywać darmowe narzędzia i telefony, a także dofinansowanie. W niektórych przypadkach Microsoft będzie oferował nawet gwarantowane przychody deweloperom - na wypadek gdyby ich aplikacje nie sprzedawały się tak dobrze jak zakładano. Brix przyznał, że jego firma dużo inwestuje w marketing, chcąc przekonać do WP7 jak największą pulę deweloperów.

Microsoft jest w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Steve Ballmer przyznał przed kilkoma dniami, że jego firma przegapiła całe pokolenie użytkowników na rynku smartfonów. Teraz będzie trudno to nadrobić. Aby przekonać do WP7 klientów Microsoft musi nie tylko wprowadzić dopracowany system, ale również udostępnić dużą bazę gier i programów. Co gorsza, nie może skorzystać z gotowych już aplikacji dla Windows Mobile - WP7 nie będzie ich obsługiwać. Doścignięcie takich gigantów na rynku smartfonów jak Apple czy Google może okazać się dla Microsoftu ciężkim kawałkiem chleba.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)