Microsoft pomoże przenieść aplikacje do Windows Phone 7

Microsoft pomoże przenieść aplikacje do Windows Phone 7

10.06.2011 12:58

Microsoft robi co może, aby przyciągnąć deweloperów. Firma wprowadziła właśnie API ułatwiający migrację aplikacji z Androida do Windows Phone 7.

API Mapping tool wprowadzono pod koniec kwietnia tego roku. Celem narzędzia było ułatwienie deweloperom z App Store przeniesienia aplikacji z iOS do Windows Phone 7. Teraz Microsoft idzie o krok dalej. Firma poinformowała na swoim blogu o rozszerzeniu narzędzia o możliwość migracji programów i gier także z Androida. Microsoft zachęca jednocześnie deweloperów do bycia „poliglotami”, to znaczy wprowadzania aplikacji na jak największą liczbę platform. Dzięki temu mają one większe szanse na sukces, niżeli tylko na jednym rynku, argumentuje twórca Windows Phone 7.

Oczywiście firmie z Redmond chodzi o przyciągnięcie jak największej liczby deweloperów. Windows Phone Marketplace ma już co prawda ponad 20 tys. aplikacji, jednak spora część z nich to dublujące się programy, kolejne odcinki komiksów czy wirtualne banknoty o różnych nominałach. Cały czas brakuje poważnych aplikacji, które przyciągnęłyby klientów. Być może właśnie dzięki takim pomysłom jak API Mapping tool Microsoftowi uda się wprowadzić ciekawe programy i gry do e-sklepu. Firma planuje obecnie wprowadzenie do swojego narzędzia nowości z uaktualnienia Mango dla Windows Phone 7.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)