Microsoft popularny wśród uczniów

Microsoft popularny wśród uczniów

26.02.2010 13:22, aktualizacja: 26.02.2010 13:50

Live@edu, usługa Microsoftu dla placówek naukowych i szkół, zdobywa na popularności. Zainteresowanie programem znacznie przewyższa podobną usługę wprowadzoną przez firmę Google.

Według danych ujawnionych przez Microsoft, z Live@edu korzysta już ponad 10 tys. szkół i ośrodków akademickich. Live@edu to zestaw bezpłatnych usług komunikacyjnych ułatwiających przepływ informacji między uczniami a wykładowcami. Obejmuje on pocztę e-mail (10 GB), kalendarze, komunikatory, blogi, a także wsparcie techniczne dla kadry IT. Według szacunków serwisu ZDNet z Live@edu może korzystać nawet 50 mln uczniów i nauczycieli.

Podobna usługa oferowana przez Google’a, jak ujawniła firma, przypadła do gustu ledwie 7 mln osób na świecie. To znacznie mniej, niż Live@edu. Google oferuje bezpłatny pakiet dla placówek naukowych składający się z poczty Gmail, kalendarza, edytora tekstu Google Docs i komunikatora tekstowego Google Talk. Są one zintegrowane ze stroną startową, gdzie mogą być wyświetlane informacje od nauczycieli, materiały do zajęć itp.

Popularność Live@edu można wytłumaczyć faktem, że jest on oparty na Exchange Server 2010 i związany z systemem Windows. Większość placówek badawczych i uniwersytetów korzysta z produktów Microsoftu, nie są one więc najczęściej zainteresowane wprowadzaniem alternatywnego oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)