Microsoft potęgą patentową

19.03.2010 14:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Microsoft rejestruje najwięcej patentów spośród wszystkich firm zajmujących się w Stanach Zjednoczonych produkcją oprogramowania - wynika ze statystyk zebranych przez IEEE. Tylko w zeszłym roku firma z Redmond pomyślnie przeprowadziła prawie 3 tys. wniosków patentowych.

Oskarżany w mediach o patentowe wojny Apple w porównaniu z Microsoftem wypada blado. Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że Apple zarejestrował w sumie około 3 tys. patentów. Część z nich wykorzystał do pozwania HTC za skopiowanie technologii wielodotykowej. To niewiele w porównaniu z Microsoftem - tylko w zeszłym roku udało mu się zdobyć 2918 patentów. Stawia to Microsoft na pierwszym miejscu w rankingu firm produkujących oprogramowanie. Na drugim miejscu, ale daleko w tyle za firmą Steve’a Ballmera, znalazł się Oracle. W 2009 r. udało mu się zarejestrować „tylko” 338 patenty. Na dalszych pozycjach są takie firmy jak Adobe (152 patenty), AOL (84) i Novell (43).

Ilość zarejestrowanych patentów niekoniecznie dowodzi potencjału innowacyjnego firmy. Mimo pierwszego miejsca w rankingu, Microsoft zdaniem wielu specjalistów znajduje się daleko w tyle pod względem pomysłów w stosunku do Google’a czy Apple’a. Potwierdzają to choćby problemy z systemem Windows Phone 7, któremu brakuje podstawowych funkcji (więcej na ten temat pisaliśmy wczoraj).

Dokument prezentujący ilość patentów zarejestrowanych w zeszłym roku przez amerykańskie firmy dostępny jest na stronach IEEE. Tekst został zamieszczony w formacie PDF.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)