Microsoft pozywa Litwinów za BitTorrent

Microsoft pozywa Litwinów za BitTorrent

28.01.2010 10:56, aktualizacja: 28.01.2010 11:11

43 milionów dolarów - tyle domagają się przedstawiciele Microsoftu od serwisu LinkoManija. Ten ostatni to największa na Litwie strona z linkami do pirackich programów i plików w sieci BitTorrent. Pozew przeciwko LinkoManija już trafił do sądu.

Microsoft współpracował w tej sprawie z litewską firmą ścigającą piratów internetowych - LANVA. Obie kompanie domagają się od LinkoManija 107 milionów litów rekompensaty za poniesione straty (około 127 milionów złotych). Jednak, jak udało nam się dowiedzieć, piraci raczej nie zapłacą tak astronomicznej sumy za upowszechnianie programów i plików niezgodnie z prawem. Litewskie prawo pozwala bowiem na maksymalną rekompensatę w wysokości… 53 tys. dolarów. Na razie na skutek pozwu już zablokowano konta bankowe właściciela LinkoManija - Kestasa Ermanasa.

Oficjalnym powodem pozwu jest nielegalne rozpowszechnianie w sieci BitTorrent kopii Microsoft Office 2003 i 2007. Nieoficjalnie mówi się o zlikwidowaniu największego litewskiego serwisu pirackiego, który od dawna był solą w oku giganta z Redmond. Co ciekawe, Ermanas w udzielonym wywiadzie stwierdził, że jest niewinny, a ponadto oferował podjęcie współpracy z Microsoftem. W tym celu wysłał e-mail do firmy, który jednak został zignorowany. Nigdy nam nie odpisali, powiedział właściciel LinkoManija. Zamiast tego do sądu trafił pozew.

Sprawa przeciwko LinkoManija i Kestasowi Ermanasowi rozpocznie się w litewskim sądzie najprawdopodobniej w przyszłym miesiącu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)