Microsoft pracuje nad dystrybucją książek elektronicznych

Microsoft pracuje nad dystrybucją książek elektronicznych

Microsoft pracuje nad dystrybucją książek elektronicznych
19.10.2013 15:52, aktualizacja: 19.10.2013 16:15

Dzięki AMA (Ask Me Anything, czyli „pytaj, o co chcesz”) na portalu reddit, z pracownikami odpowiedzialnymi za aktualizację Windows 8.1, dowiedzieliśmy się kilku ciekawych informacji. Jedną z nich jest potwierdzenie rozpoczęcia prac nad planami związanymi z ebookami.

Pracownicy Microsoftu przyznali, że nie tylko planują stworzenie usługi na wzór iBooka, ale część prac już się rozpoczęła. Byłby to idealny dodatek do Windows 8 (RT) i Windows Phone. Taki serwis, dostępny na urządzenia mobilne, mógłby stanowić ciekawe uzupełnienie portfolio rodziny systemów Windows. Wiemy także, iż sprzęt przenośny to dobry target dla biznesu związanego z publikacją elektroniczną. Zatem wyłożone 300 milionów dolarów, jako wsparcie dla nowego bytu, jakim jest Nook Media LLC (związanego z ebookami) nie jest przypadkiem. Czy czeka nas nowy czytnik książek elektronicznych oparty na Windows Phone?

Obraz

Jak przypomina cześć osób, Microsoft był jednym z pionierów usług związanych z elektronicznym dostępem do książek. Microsoft Reader był czytnikiem do e-książek zaprezentowanym w 2000 roku. Wyróżniał się zastosowaniem ClearType czy możliwością dodawania notatek. Aplikacja dostępna była zarówno na komputery stacjonarne, jak i urządzenia Pocket PC czy sprzęt z systemem Windows Mobile. Usługa została oficjalnie pożegnana w 2012 r.

Czy możliwości, jakie oferuje sprzęt przenośne, pozwolą na wybicie się nowej usługi Microsoftu? Na odpowiedź zapewne jeszcze będziemy musieli trochę poczekać. Być może sprawa wyjaśni się wraz z premierą Windows 8.2 lub Windows Phone 8.1.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)