Microsoft pracuje nad konkurentem dla Street View

Microsoft pracuje nad konkurentem dla Street View

28.07.2010 17:37

Zespół Microsoft Research opracował ciekawy sposób przeglądania zdjęć ulic zbliżony do Street View. To Street Slide - usługa umożliwiająca oglądanie miejsc publicznych w formie panoramicznego obrazu.

Nowa usługa, którą rozwija Microsoft zbliżona jest do dobrze znanego projektu firmy Google. Podobnie jak Street View oferuje możliwość oglądania ulic i miejsc publicznych z funkcją obracania kamery o 360 stopni. Różnicą jest tryb panoramiczny, w którym użytkownik może przeglądać obraz całej ulicy w formie jednego, długiego zdjęcia. Kolejne funkcje pozwalają na wybieranie określonych fragmentów grafiki i powiększanie ich, a także ścieśnianie panoramy. Może być ona wyświetlana w różnych rozmiarach i przybliżeniach. Do panoramy wybranej ulicy dołączona jest nazwa i informacje na temat miejsca, a także wiadomości o znajdujących się tam instytucjach, firmach czy sklepach. Użytkownik może przechodzić między kolejnymi ulicami, oglądając ich zdjęcia.

Microsoft Research umieścił na stronach YouTube krótki klip wideo prezentujący możliwości Street Slide. Trzeba przyznać, że robi on wrażenie. Jeśli usługa zostanie wprowadzona, może stać się dużą konkurencją dla projektu Street View rozwijanego przez firmę Google. Jak twierdzi serwis Engadget, planowane jest wprowadzenie usługi dla smartfonów iPhone i systemu Windows Phone 7. Może to jeszcze trochę potrwać - Microsoftowi udało się dotychczas przygotować zaledwie 4 km ulic na potrzeby usługi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)