Microsoft pracuje nad własną wersją Face Time

Microsoft pracuje nad własną wersją Face Time

10.01.2011 13:08

Microsoft pracuje nad funkcją rozmów wideo dla smartfonów z Windows Phone 7. Będzie ona zbliżona do FaceTime wprowadzonego przez firmę Apple.

FaceTime to komunikator dla smartfonów z iOS, a także komputerów z Mac OS X. Został wprowadzony wraz z najnowszą wersją telefonu iPhone wyposażonego w dwie kamery. Za ich pomocą można prowadzić rozmowy wideo z innymi użytkownikami smartfonów z iOS czy Maków. Zdaniem serwisu Neowin, Microsoft pracuje nad podobnym rozwiązaniem dla telefonów z Windows Phone 7. Aplikacja miałaby być zintegrowana z usługami Windows Live, a także umożliwiać kontaktowanie się z innymi urządzeniami - nie tylko smartfonami z systemem Microsoftu.

Według Neowin, aplikacja dla Windows Phone 7 będzie posiadać znacznie więcej możliwości niż Skype, oferujący podobne rozwiązania. Nie wiadomo jednak, w której aktualizacji systemu ma się pojawić. Obecnie przewidywane są dwa duże uaktualnienia Windows Phone 7. Pierwsze ma pojawić się na jesieni tego roku, kolejne - w 2012. Microsoft jak dotąd nie potwierdził oficjalnie informacji o wprowadzeniu nowej usługi wideo.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)