Microsoft pracuje nad wprowadzeniem skanerów 3D do urządzeń mobilnych

Microsoft pracuje nad wprowadzeniem skanerów 3D do urządzeń mobilnych15.04.2014 16:03
Microsoft pracuje nad wprowadzeniem skanerów 3D do urządzeń mobilnych

Zapewne większość z nas zna, albo chociaż kojarzy Microsoft Research, dział badawczo-rozwojowy z Redmond, zajmujący się tworzeniem ciekawych projektów związanych z IT. Ich najnowszy pomysł to rozwiązanie będące próbą przeniesienia skanera 3D do urządzeń mobilnych

350049145089910721

Microsoft Research pracuje nad stworzeniem oprogramowania na smartfony, które pozwoli na wykreowanie cyfrowego modelu na podstawie danych z wbudowanej kamery. Całość sprowadza się do symulowania sfery wokół skanowanego obiektu i wyznaczeniu odległości między jej powierzchnią a wierzchołkami skanowanej bryły. W ten sposób zaawansowane algorytmy pozwalają na przeistoczenie urządzenia przenośnego w skaner 3D.

Oprogramowanie może być przydatne jako uzupełnienie zbioru aplikacji do rozszerzonej rzeczywistości. W prosty sposób można będzie stworzyć cyfrowe odpowiedniki obiektów w rzeczywistości i wykorzystać je w modelowaniu aranżacji wnętrz, tworzeniu baz produktów do e-commerce czy rozpoznawaniu przedmiotów. Technologia wydaje się być ewolucją pomysłu zaprezentowanego w nowej odsłonie Photosynth oraz w najświeższej wersji Office Lens.

350049145090107329

Urządzenia przenośnie posiadają coraz to większą moc obliczeniową, co pozwala na wykorzystanie ich w celach nie tylko rozrywkowych, ale również zarobkowych. Taki przenośny skaner 3D może być ciekawą alternatywą dla tanich skanerów 3D w prostych zastosowaniach.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)