Microsoft prezentuje gry na Windows Phone 7

Microsoft prezentuje gry na Windows Phone 7

08.03.2010 13:09

Nowy system Microsoftu dla telefonów komórkowych ma być idealną platformą dla gier. Użytkownicy Windows Phone 7 będą mogli za pomocą swoich aparatów uzyskać dostęp do Xbox 360. Microsoft zademonstrował właśnie działanie usługi.

Windows Phone 7 ma umożliwiać dostęp do gier dostępnych dzięki konsoli Xbox czy w systemie Windows 7. W ten sposób użytkownik będzie mógł rozpocząć zabawę w konsoli, a następnie kontynuować ją za pomocą telefonu. Z zakupionej gry będzie mógł korzystać nie tylko w domu, ale także w podróży. Eric Rudder z Microsoftu pokazał na przykładzie Indiany Jonesa, jak taka usługa będzie wyglądać. Grę można rozpocząć na konsoli albo pececie, a następnie przenieść się na telefon. Windows Phone 7 zapamięta dotychczasową historię rozgrywki, poziom gry, a także indywidualne ustawienia wybrane przez użytkownika.

Zmiany dokonane w grze za pomocą telefonu będą dostępne także w konsoli czy pececie. Użytkownik będzie mógł kontynuować zabawę za pomocą Windows Phone 7 bez obaw, że po powrocie do domu będzie musiał jeszcze raz przejść ten sam poziom gry. Podobna synchronizacja między pecetem, telefonem i Xboksem będzie możliwa na poziomie muzyki, filmów czy dokumentów. Więcej informacji na temat usługi ma być ujawnione podczas konferencji MIX 2010, która będzie miała miejsce w następnym tygodniu w Las Vegas. Będzie to spotkanie przeznaczone dla programistów i webmasterów.

Microsoft stara się na wszelkie sposoby zaprezentować w jak najlepszym świetle Windows Phone 7. Wczoraj informowaliśmy, że sprawdziły się pogłoski, według których nowy system nie będzie obsługiwał aplikacji dla Windows Mobile. Oznacza to, że bardzo duża ilość już gotowych programów nie będzie dostępna na Windows Phone 7, co może zniechęcić sporą część klientów. Microsoft musi zatem nie tylko przygotować nową bazę aplikacji, ale przekonać przyszłych użytkowników, że warto zainwestować nowy system. Zaprezentowana przez Ruddera usługa może być właśnie taką próbą.

Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że z usługi nie będzie można skorzystać w naszym kraju. Xbox Live, który z pewnością będzie wymagany do funkcjonowania powyższych nowości, w Polsce jest nadal - mimo protestów i apeli - niedostępny i nic nie wskazuje na to, aby ta sytuacja miała ulec zmianie. Jeśli Microsoft szybko nie rozwiąże problemu, kolejna usługa - Windows Phone 7 - dotrze do naszego kraju w bardzo okrojonej wersji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)