Microsoft prezentuje Mobile Surface

Strona głównaMicrosoft prezentuje Mobile Surface
02.03.2010 14:55

Microsoft przedstawił nową prototypową usługę, Mobile Surface, która ma usprawnić pracę z urządzeniami mobilnymi. Jej zadaniem będzie synchronizacja telefonu, kamery i projektora. Mobile Surface będzie obsługiwać także gesty rąk.

Prezentacja Mobile Surface miała miejsce podczas spotkania TechFest dla pracowników Microsoftu. Na szczęście, udostępniono również film wideo, na którym można zobaczyć możliwości Mobile Surface. W skrócie: jest to urządzenie, które wyświetla interaktywny ekran na dowolnej płaskiej powierzchni. Za jego pomocą możemy wydawać komendy dla urządzeń mobilnych, a w przyszłości - także komputera. Użytkownik nie potrzebuje więc nie tylko klawiatury i myszki, ale nawet ekranu.

Urządzenie jest dopiero rozwijane, Microsoft nie ujawnił żadnych szczegółów na temat jego wprowadzenia do sprzedaży. Mobile Surface przypomina inny projekt firmy - Microsoft Surface. To komputer przypominający stolik, który nie tylko posiada dotykowy ekran, ale także umożliwia interakcję między kilkoma osobami równocześnie. Urządzenie jest sprzedawane od marca zeszłego roku w cenie 15 tys. dolarów za sztukę.

Zarówno Microsoft Surface jak i Mobile Surface wskazują, że firma z Redmond pracuje nad technologią 3D i komputerami, które umożliwią jeszcze większą interakcję między użytkownikiem a urządzeniem, niż to ma miejsce obecnie. Takie projekty rozwijane są od kilku lat. Zdaniem Mary Jo z serwisu ZDNet prace nad Mobile Surface trwają co najmniej od 2007 r.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)