Microsoft prezentuje Windows Phone 7

Microsoft prezentuje Windows Phone 7

11.10.2010 18:41

O godzinie 15.30 naszego czasu rozpoczęła się konferencja, na której zaprezentowano najnowszy systemu dla smartfonów firmy Microsoft.

Steve Ballmer na początku zaprezentował hasło reklamujące Windows Phone 7 jako „Odmienny rodzaj telefonu”. Microsoft postawił na personalizację systemu. Każdy użytkownik będzie mógł wpływać na wygląd i zachowanie swojego telefonu, dostosowując go do indywidualnych preferencji. Między innymi można stworzyć własny awatar na potrzeby Xboksa Live. System ma również ułatwić wyszukiwanie materiałów w Sieci czy szybszy dostęp do aplikacji. Microsoft odszedł od sposobu wyświetlania ikon programów i gier znanego z iOS czy Androida. Wprowadzono natomiast funkcję Windows Phone Hubs. To ekrany umożliwiające dostęp do takich funkcji jak ludzie, dokumenty czy gry. Z kolei na głównym ekranie wyświetlane będą skróty najważniejszych informacji na temat znajomych, poczty, gier czy dokumentów. Dzięki dostępowi do chmury obliczeniowej można automatycznie przesyłać zdjęcia czy synchronizować kalendarz.

Kolejne funkcje to obsługa dokumentów Office. Dzięki nim Windows Phone 7 będzie umożliwiał przeglądanie czy edytowanie plików stworzonych na przykład w PowerPoincie albo Excelu. Warto zaznaczyć, że funkcja kopiuj/wklej pojawi się w Windows Phone 7 w 2011 roku. System będzie zintegrowany również z takimi narzędziami jak Outlook czy wyszukiwarka Bing. Za ich pomocą będziemy mogli planować spotkania, a także ustalać trasy dojazdu do wybranych miejsc. Nie zapomniano o integracji z Facebookiem, Twitterem i innymi usługami społecznościowymi, które pozwolą na łatwe kontaktowanie się ze znajomymi. Windows Phone 7 umożliwi również dostęp do Zune, sklepu z muzyką i filmami wideo.

W dalszej części konferencji zaprezentowano takie aplikacje jak eBay, IMDB (baza informacji o filmach) czy Uverse Mobile (serwis operatora AT&T). Użytkownicy Windows Phone 7 będą mogli korzystać też z gier - na przykład Sims 3. Podczas konferencji nie potwierdzono informacji na temat liczby aplikacji dla Windows Phone 7, nie było także mowy o theteringu czy braku wstecznej kompatybilności programów dla nowego systemu. W listopadzie w Stanach Zjednoczonych zostanie wprowadzonych 9 telefonów z Windows Phone 7. W sumie smartfony z systemem Microsoftu dostępne będą w 30 krajach na świecie u 60 operatorów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)