Microsoft promuje bezpieczeństwo w przeglądarkach

Microsoft promuje bezpieczeństwo w przeglądarkach

12.10.2011 12:10, aktualizacja: 12.10.2011 14:01

Microsoft uruchomił stronę internetową Your Browser Matters (twoja przeglądarka ma znaczenie). Promuje na niej bezpieczeństwo wśród narzędzi do sufrowania po Sieci - głównie oczywiście Internet Explorera.

Jak dobrze chroniona jest twoja przeglądarka internetowa? Odpowiedzi na to pytanie stara się udzielić Microsoft na swoich stronach. Możemy nie tylko przejrzeć informacje o ogólnych trendach, ale również zmierzyć poziom bezpieczeństwa przeglądarki, z której korzystamy. Poza tym Your Browser Matters oferuje licznik cyberataków zablokowanych za pomocą technologii SmartScreen, a także ogólne informacje na temat zagrożeń w Sieci. Możemy zapoznać się też z przeglądem sposobów, jakie wykorzystują przestępcy podczas włamywania się za pośrednictwem luk w przeglądarce internetowej. Wszystko wykonane w interfejsie Metro, który ostatnio stał się dominującą szatą graficzną dla produktów z Redmond.

Co zrobić, aby być bezpiecznym online? Kilka prostych porad zamieszczonych przez Microsoft to między innymi korzystanie z bezpiecznych połączeń, aktualizowanie zabezpieczeń systemowych oraz pobieranie najnowszych wersji przeglądarki. Oczywiście, najlepiej będzie, jeżeli wybierzemy najnowsze wydanie Internet Explorera. Do tego zachęca właśnie Microsoft w zakładce Pobierz nowoczesną przeglądarkę. Stanowi ona w rzeczywistości zbiór linków do produktów i usług firmy z Redmond (aktualizacje bezpieczeństwa, partnerzy antywirusowi).

Wprawdzie firma zarzeka się na swoim blogu, że Your Browser Matters ma jedynie pomóc w dodatkowym zabezpieczeniu przed cyberatakami, to jednak w rzeczywistości stanowi reklamę IE. Jak bowiem inaczej odczytać wyniki ogólnej ochrony przeglądarek, w których Chrome czy Firefox zdobywają 2,5 punktów na 4 możliwych, zaś IE 9 - maksymalną? Owszem, dobrze że firma z Redmond taką wagę przywiązuje do promowania bezpiecznego Internetu, szkoda tylko, że swoją akcję wykorzystuje również do promocji własnej przeglądarki. Pomijamy już fakt, że testowanie bezpieczeństwa w niektórych przeglądarkach, na przykład w Chrome Beta, w ogóle nie działa...

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)