Microsoft prosi Komisję Europejską o zatwierdzenie przejęcia oddziału Nokii

Microsoft prosi Komisję Europejską o zatwierdzenie przejęcia oddziału Nokii

30.10.2013 20:44, aktual.: 30.10.2013 20:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak podaje Reuters, Microsoft zwrócił się do Komisji Europejskiej o zatwierdzenie przejęcia działu mobilnego Nokii. Decyzja zapadnie przed 4 grudnia, z możliwością przedłużenia do dziesięciu dni roboczych, w przypadku kiedy Microsoft będzie musiał rozwiać wątpliwości przed organami Unii Europejskiej.

Pomimo że wrześniowe przejęcie jakiego dokonał gigant Redomnd już dawno za nami, nadal jeszcze wszytko może się zdarzyć. Choć już środowisko związane z IT przywykło do wiadomości, iż Nokia stała się częścią Microsoftu, nadal swojego zdania nie powiedziała Unia Europejska. Nawet pracownicy Nokii z działu mobilnego starają się, aby nie określano ich jako jednostki Microsoftu. Opcja braku zatwierdzenia przejęcia jest bardzo mało realna. Należy jednak pamiętać, że nigdy nie można być pewnym w stu procentach. Zakup oddziału fińskiej firmy przez Microsoft był planowany, ale dużo wskazuje na to, iż decyzja była wymuszona także przez czynniki zewnętrzne.

Obraz

Nieoficjalne informacje mówią o tym, że nadal w fabrykach Foxconnu leży ponad 10 000 prototypowych modeli Nokii z systemem... Android. Wskazywałoby to na to, że Finowie planowali porzucenie serii Lumii z Windows Phone albo co najmniej rozpoczęcie sprzedaży smartfonów z nowej linii, opartej o system od Google. Taki stan rzeczy byłby dla Microsoftu ciosem w plecy. Zapewne mobilne okienka straciłyby wówczas na możliwości dalszej ekspansji i atrakcyjności, jaka wiąże się z serią Lumii. Chęć pójścia w stronę Androida mogła w ostatnich dniach ostudzić informacja o bardzo dobrych wynikach finansowych Nokii. Nadal jednak w obozie Finów jest wielu przeciwników przejścia pod skrzydła Microsoftu. Gdyby zakup dokonany przez Microsoft został odrzucony, wówczas dalsze losy systemu Windows Phone stałyby pod znakiem zapytania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)