Microsoft przedstawia listę zmian w aktualizacji Windows Phone 8 GDR3

Microsoft przedstawia listę zmian w aktualizacji Windows Phone 8 GDR314.10.2013 18:01
Microsoft przedstawia listę zmian w aktualizacji Windows Phone 8 GDR3

W dniu dzisiejszym Microsoft przedstawił listę zmian dla nadchodzącej aktualizacji GDR3 dla Windows Phone 8. Nowości i poprawek jest sporo, warto sprawdzić co wprowadzi najbardziej oczekiwany update tego roku dla mobilnych urządzeń z Redmond.

350042773807916993
  • Wsparcie dla rozdzielczości 1080p. Windows Phone będzie rozszerzy się o gamę produktów z ekranami w FullHD. Pozwoli to również na wyświetlanie do trzech średnich kafelków obok siebie.
  • Dodanie kompatybilności z procesorami czterordzeniowym. GDR3 pozwoli na tworzenie urządzeń posiadających „pod maską” Qualcomm Snapdragon 800 — jeszcze więcej mocy do wykorzystania dla urządzeń z najwyższej półki.
  • Driving Mode — pomocnik podczas jazdy autem. Nowy element systemu pozwoli na podłączenie przez Bluetooth urządzeń upraszczających podróż samochodem ze smartfonem. Dostaniemy zatem m.in. zmniejszoną ilości powiadomień oraz możliwość zastosowania automatycznych odpowiedzi.
  • Ułatwienie obsługi systemu. Najnowsza aktualizacja uprości kontakt z Windows Phone dla osób z problemami z widzeniem i słuchem. Zbiór aplikacji pozwoli na odczytywanie tekstu wiadomości, dzwonienie, przeglądanie sieci czy zauważenie alarmu lub przypomnienia również takim osobom.
  • Dowolne zmiany w dzwonkach. GDR3 pozwoli na zmianę dźwięku w wiadomościach sms, email i poczty głosowej. Osoby z kontaktów będą mogły mieć własne, indywidualne dzwonki.
  • Blokada rotacji ekranu. Jednym przyciskiem dezaktywujemy obracanie ekranu w systemie.

Wprowadzone zostaną także inne zmiany, jak prostsze udostępnianie transmisji danych dla urządzeń z Windows 8.1, usprawnienia w module Bluetooth, szybkie zamykanie aplikacji, lepsze zarządzanie danymi systemowymi oraz dostęp do WiFi przy pierwszej konfiguracji systemu.

Zmian jest dużo i są one bardzo interesujące. Oczywiście, właściciele urządzeń od Nokii dostaną dodatkowe nowości z aktualizacją Bittersweet shimmer, która będzie dostępna wraz z GDR3 (dodanie opcji do Glance screen, nowe aplikacje do zdjęć). Czekamy zatem niecierpliwie do grudnia, kiedy to paczka z nowościami ma zostać udostępniona dla użytkowników Windows Phone 8. Dla niecierpliwych Microsoft udostępnił możliwość pobrania wersji rozwojowej GDR3, po więcej szczegółów zapraszam do oddzielnej publikacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (82)