Microsoft przeprowadzi dochodzenie w sprawie chińskich fabryk

Microsoft przeprowadzi dochodzenie w sprawie chińskich fabryk

16.04.2010 11:11

W odpowiedzi na oskarżenia Międzynarodowego Komitetu Pracy (NLC), Microsoft zapowiedział wszczęcie dochodzenia w sprawie chińskich fabryk, gdzie robotnicy traktowani są niezgodnie z prawem. Na miejsce wysłani zostaną niezależni audytorzy.

Przypomnijmy: wczoraj pisaliśmy o raporcie NLC, którego pracownicy zbadali chińską fabrykę w Dongguanie należącą do firmy KYE Systems. Zajmuje się ona produkcją sprzętu głównie dla Microsoftu, a także m.in. Hewlett-Packard. KYE Systems dostarcza również produkty dla innych amerykańskich firm. Jednak to Microsoft, jako największy odbiorca, został oskarżony w raporcie NLC o brak nadzoru nad sytuacją. W Dongguanie do pracy wykorzystywani są nieletni, robotnicy muszą spędzać w fabryce kilkanaście godzin dziennie przez cały tydzień, w zmian zaś otrzymują niemal głodowe stawki.

Microsoft odpowiedział na oskarżenia na oficjalnym blogu firmy. Bardzo poważnie traktujemy korporacyjną odpowiedzialność, aby być pewnymi [...] sprawiedliwego traktowania pracowników - napisał Brian Tobey, który odpowiedział na zarzuty NLC. Microsoft jest bardzo zaniepokojony wiadomościami podanymi przez NLC, dlatego też postanowił zbadać sprawę. W tym celu został powołany zespół niezależnych audytorów, którzy przeprowadzą śledztwo w chińskich fabrykach należących do KYE Systems. Jeśli okaże się, że nie spełniają one standardów, podejmiemy odpowiednie kroki - informuje Tobey. Miejmy nadzieję, że Microsoft szybko wyjaśni sprawę.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)