Microsoft przygotowuje ofertę na uaktualnienie Windows 7

Microsoft przygotowuje ofertę na uaktualnienie Windows 7

Wojciech Kowasz
11.05.2012 11:54

Nikogo nie powinno zdziwić, że wkrótce pojawi się na rynku oferta Microsoftu umożliwiająca uaktualnienie systemu Windows 7 zakupionego z nowym komputerem do nowszego Windows 8, którego premiera planowana jest na jesień. Zawsze bowiem podobna promocja jest uruchamiana gdy zbliża się wydanie nowej wersji systemu. Jakie tym razem będą jej zasady?

Oficjalnie szczegółów jeszcze naturalnie nie podano, ale Mary Jo Foley udało się dotrzeć do wewnętrznych materiałów Microsoftu przeznaczonych dla partnerów OEM. Wynika z nich, że możliwość uaktualnienia zakupionego z nowym komputerem systemu Windows 7 obejmie wszystkie zakupy pomiędzy 2 czerwca 2012 a 31 stycznia 2013. Co ciekawe, wygląda na to, że nawet najuboższa funkcjonalnie edycja Windows 7 — Home Basic — będzie uprawniać do uaktualnienia do najbogatszej edycji Windows 8 — Pro. Niestety w związku z tym uaktualnienie nie będzie bezpłatne, jednak nie wiadomo jeszcze, ile dokładnie trzeba będzie zapłacić.

Można się spodziewać, że oferta uaktualnienia zostanie ogłoszona latem. Wtedy też poznamy wszystkie szczegóły łącznie z ceną i dostępnością na świecie. Microsoft chce bowiem trafić w sezon powrotów do szkoły, kiedy to sprzedaż nowych komputerów jest wyraźnie wyższa.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)