Microsoft przygotuje gry dla Windows Phone 7

Microsoft przygotuje gry dla Windows Phone 7

11.08.2010 16:23

Microsoft poinformował dzisiaj o otwarciu nowego studia - MGS Mobile Gaming. Będą tam przygotowywane gry na potrzeby urządzeń mobilnych i systemu Windows Phone 7.

Celem studia jest produkcja gier i programów dla smartfonów. Jak podano w informacji prasowej, nowe produkty będą współpracowały z serwisami społecznościowymi, a także innymi usługami internetowymi. Wiadomość nie powinna nikogo zaskoczyć, Microsoft już od dłuższego czasu zapowiadał, że WP7 będzie także platformą dla gier. W marcu pracownicy firmy pokazywali jak system będzie współpracować z konsolą Xbox. WP7 ma umożliwiać dostęp do gier dostępnych dzięki Xboksowi czy w systemie Windows 7. W ten sposób użytkownik będzie mógł rozpocząć zabawę w konsoli, a następnie kontynuować ją za pomocą telefonu. Z zakupionej gry będzie mógł korzystać nie tylko w domu, ale także w podróży.

System WP7 będzie również korzystał z usługi Windows Phone Live. Ma ona umożliwić między innymi synchronizację funkcji i narzędzi dostępnych w ramach Windows Live z nowym systemem dla smartfonów. Tego typu usługi mają przyciągnąć klientów do systemu i zapewnić Microsoftowi powrót na rynek urządzeń mobilnych. Obecnie firma jest tam praktycznie nieobecna. Na skutek nieefektywnej polityki Microsoft przegapił całe pokolenie użytkowników smartfonów. Nie będzie łatwo ich odzyskać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)