Microsoft przywraca skasowane wiadomości w Hotmailu

03.01.2011 15:54, aktual.: 05.01.2011 12:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po kilku dniach od zgłoszenia problemu, Microsoft usunął błąd, na skutek którego klienci poczty Windows Live Hotmail tracili przechowywane online e-maile.

Informacje na temat masowego kasowania poczty pojawiły się już 30 grudnia. Użytkownicy donosili, że po zalogowaniu do Hotmaila wyświetlana była informacja o błędzie, następnie zaś pojawiało się wyczyszczone z dotychczasowych e-maili konto pocztowe. Problem wystraszył wielu użytkowników, którzy przechowywali ważne wiadomości w Hotmailu. Niektórzy tracili tylko część e-maili, inni całą elektroniczną pocztę. Na Facebooku powstała nawet grupa zrzeszająca osoby, które miały problemy z Hotmailem. Jak zwykle w takich wypadkach pojawiły się też głosy podważające sens przechowywania prywatnych danych online, skoro tak łatwo mogą być one utracone.

Microsoftowi po kilku dniach od pojawienia się problemów udało się przywrócić większość z utraconych przez użytkowników e-maili. Znikanie wiadomości było najprawdopodobniej spowodowane awarią serwerów przechowujących dane internautów. Microsoft nie podał jednak jak dotąd oficjalnej przyczyny problemów z Hotmailem. Firma miała podobne kłopoty z pocztą na początku października 2009 roku, kiedy do Sieci wyciekły dane tysięcy kont osób korzystających z Hotmaila.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)