Microsoft przyznaje: Vista była porażką

Microsoft przyznaje: Vista była porażką

21.05.2010 16:23, aktualizacja: 21.05.2010 17:03

Podczas tegorocznego spotkania Microsoft CEO Summit szef firmy, Steve Ballmer stwierdził, że system Windows Vista był tylko marnotrawstwem czasu.

Jak podaje serwis Thinq.co.uk, Ballmer w trakcie konferencji powiedział m.in., że postawiliśmy przed sobą zbyt wielkie zadanie i podczas pracy straciliśmy tysiące roboczogodzin innowacji. Microsoft przeznaczył zbyt dużo czasu na budowanie systemu Vista, który w efekcie okazał się niesatysfakcjonujący. Na skutek takiego postępowania nowe oprogramowanie firmy nie zyskało uznania wśród użytkowników, a co więcej do dzisiaj często uważane jest za nieudany produkt. Wielu z klientów Microsoftu, także biznesowych, wolało zostać przy Windows XP, niż inwestować w Vistę. Ballmer nie stwierdził, że Vista była złym systemem, natomiast skrytykował ilość czasu poświęconego na jej produkcję i aktualizacje. Do porażki oprogramowania w Stanach Zjednocznonych przyczyniła się również kampania reklamowa firmy Apple, która skutecznie punktowała wszystkie wady w oprogramowaniu Microsoftu.

Słowa Ballmera podczas konferencji są jednym z niewielu momentów, kiedy szef Microsoftu otwarcie przyznał, że Vista nie była najlepszym rozwiązaniem. Pełne wystąpienie Ballmera można obejrzeć w formie klipu wideo na stronach Microsoft CEO Summit 2010.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (148)