Microsoft rozważa umieszczenie Office 2011 w Mac App Store

28.01.2011 12:45, aktual.: 30.01.2011 00:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak informuje All Things Digital, Microsoft rozważa dystrybucję pakietu biurowego Office 2011 za pośrednictwem otwartego niedawno Mac App Store.

Nie wiadomo jak udostępnienie produktu za pośrednictwem Mac App Store ma przysłużyć się producentowi i jak wpasowuje się w strategię Microsoftu dotyczącą rozwoju Office for Mac. Nie jest również jasne jak producent Office 2011 upora się z ograniczeniami nałożonymi na programy umieszczane w sklepie i standardowym podziałem zysków ze sprzedaży programu (70% dla producenta, 30% dla Apple). Z drugiej strony zgłoszenie Office 2011 do Mac App Store byłoby bardzo ważnym wotum zaufania udzielonym firmie Apple i mogłoby znacznie wzmocnić pozycję sklepu jako miejsca dystrybucji oprogramowania. Ponadto popularność Office pomogłaby w promocji Mac App Store.

Wkrótce po premierze iPada Microsoft wspominał o wydaniu pakietu biurowego dla tego urządzenia. Jedynym krokiem w kierunku zbliżenia się do iOS, jaki do tej pory wykonał Microsoft, było wydanie OneNote dla iPhone'a. Jednak z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że Microsoft ma zamiar wprowadzić Office na nowe platformy.

Pakiet biurowy Microsoftu jest już dostępny w Internecie i sklepach od października 2010, i wydawałoby się, że nie potrzebuje dodatkowej promocji. Od niedawna dostępna jest również ograniczona czasowo wersja próbna pakietu, którą można pobrać w dziale Programy -> Biuro -> Pakiety biurowe.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)