Microsoft: Sprzedaliśmy 1,5 mln smartfonów z Windows Phone 7

Microsoft: Sprzedaliśmy 1,5 mln smartfonów z Windows Phone 7

22.12.2010 14:04, aktualizacja: 22.12.2010 16:29

Microsoft ujawnił szacunkową liczbę sprzedanych smartfonów z systemem Windows Phone 7. W ciągu pierwszych 6 tygodni udostępniono 1,5 mln tych urządzeń.

Informację na temat sprzedaży podał Achim Berg odpowiedzialny za marketing Windows Phone 7. Berg twierdzi, że już ponad 1,5 mln urządzeń z najnowszym systemem Microsoftu zostało sprzedanych przez producentów smartfonów operatorom i dystrybutorom. Sprzedaż urządzeń z Windows Phone 7 rozpoczęła się 21 października w Europie i Azji, zaś w USA i Kanadzie - 8 listopada. Berg stwierdził w wywiadzie, że jest zadowolony ze sprzedaży systemu, jednocześnie przyznając, że firma nastawiona jest raczej na długofalowy rozwój, niż szybki sukces.

Obecnie dla Windows Phone Marketplace pracuje około 18 tys. programistów. Według wczorajszych informacji, w e-sklepie dla systemu jest dostępnych około 4 tys. aplikacji. Microsoft już wcześniej twierdził, że nie spodziewa się w najbliższym czasie wysokiej sprzedaży smartfonów z Windows Phone 7. Równanie do poziomu sprzedaży Androida czy iOS może zająć zdaniem firmy nawet kilka lat.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)