Microsoft stawia na gry społecznościowe MSN Games

Microsoft stawia na gry społecznościowe MSN Games

15.11.2010 18:03

Microsoft poinformował dzisiaj o planach odświeżenia MSN Games, w tym dla Windows Live Messengera. Firma chce także rozwinąć gry w ramach Bing Games.

Wkrótce MSN Games czekają spore zmiany. Microsoft zapowiedział rozpoczęcie współpracy z firmą CrowdStar zajmującą się produkcją gier społecznościowych. Celem jest urozmaicenie tytułów dostępnych za pośrednictwem MSN Games. Nowe gry będą dostępne także do końca roku dla użytkowników komunikatora Windows Live Messenger, jak również w serwisie Bing. Co więcej, platformy z grami połączone będą za pośrednictwem usługi Microsoft Game Hub. Udostępniono już podgląd strony MSN Games. Odświeżone gry mają być bardziej społecznościowe, co oznacza między innymi ułatwiony kontakt z Facebookiem.

Microsoft chciały również, aby każdy użytkownik mógł dostosowywać gry w ramach usługi do własnych preferencji. Będzie można na przykład śledzić ulubione tytuły (wyniki innych graczy). Microsoft nie jest jedyną firmą, która żywo interesuje się grami społecznościowymi. W lipcu informowaliśmy planach firmy Google, która o zainwestowała ponad 100 mln dolarów w Zyngę. To twórca takich gier jak choćby popularny FarmVille. Rynek gier dla internautów rozwija także Facebook, nic dziwnego, że również Microsoft chciałby dołączyć do graczy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)