Microsoft Store: sklep z aplikacjami w Windows 10 z nową nazwą i ikoną

Microsoft Store: sklep z aplikacjami w Windows 10 z nową nazwą i ikoną

22.09.2017 15:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Testerzy Windowsa 10 otrzymali nową aktualizację, która wprowadza zmiany w sklepie z aplikacjami. Microsoft zdecydował się zmienić nazwę z Windows Store na Microsoft Store. Choć w samym sklepie nie znajdziemy większych nowości, to pojawiła się nowa ikonka.

Użytkownicy testowych kompilacji Windows 10 zauważyli, że zmieniła się ikonka sklepu z aplikacjami. Nowa wersja posiada nowe, kolorowe logo Microsoftu, które znalazło się na białej torebce, mającej symbolizować zakupy. Jak wspomnieliśmy we wstępie – wraz z nową ikonką, zmieniono także nazwę na Microsoft Store.

źródło: theverge.com
źródło: theverge.com

Nie mamy jeszcze oficjalnych informacji związanych z szykowanymi przez Microsoft nowościami. Jednakże wprowadzone zmiany mogą wskazywać, że w sklepie pojawi się nowa zawartość. Czyżby oprócz aplikacji czy gier, można będzie kupić sprzęt Microsoftu, w tym produkty Surface i Xbox? W końcu w innym Microsoft Store kupimy także sprzęt.

Dodatkowo Microsoft Store mógłby stać się wspólnym sklepem dla wszystkich urządzeń z systemem Microsoftu. Firma stara się ujednolicić swój „ekosystem”, a Microsoft Store, który nie kojarzy się bezpośrednio z mobilnym czy desktopowym Windowsem, mógłby znaleźć się na również na Xboksie i goglach HoloLens.

Pojawienie się Microsoft Store w testowych kompilacjach, to zapowiedź zmian jakie niebawem powinny pojawić się u wszystkich użytkowników Windowsa. Wprowadzone zostanie nowe logo i nazwa, ale sam sklep nie otrzyma odczuwalnych nowości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)