Microsoft świętuje 10 lat pierwszego Xboksa w Europie

Microsoft świętuje 10 lat pierwszego Xboksa w Europie

14.03.2012 13:41

14 marca 2002 roku Xbox, czyli pierwszy stacjonarny sprzęt do grania Microsoftu, trafił do sprzedaży w Europie. Mija więc równo dekada, odkąd gigant z Redmond wkroczył na konsolowy rynek Starego Kontynentu. Z tej okazji postanowiono powspominać stare czasy. W przypomnieniu sobie najważniejszych momentów marki Xbox pomoże specjalnie przygotowana do tego oś czasu.

W przystępnej formie przedstawiono tutaj masę istotnych dla fanów elektronicznej rozrywki informacji. Prześledzimy wszystkie kluczowe wydarzenia. Jest między innymi zapowiedź konsoli podczas Game Developers Conference w 2000 roku, czy pierwsza prezentacja gry Halo - który to tytuł zapoczątkował prawdziwe komercyjne szaleństwo. Da się ponadto sprawdzić, jak rozwijała się na przestrzeni lat usługa Xbox Live, ile osób stopniowo dołączało do społeczności online plus oczywiście jak kształtował się w toku dziejów globalny Gamerscore - wynik punktowy uzyskiwany poprzez zdobywanie osiągnięć w grach.

Warto nadmienić, że w Polsce pierwszy Xbox nie był oficjalnie dostępny w sklepach, ale cieszył się sporą popularnością. Ci, którzy zdecydowali się na jego sprowadzenie z zagranicy, w większości czynili tak z uwagi na prostotę zmodyfikowania konsoli w różnorakich celach. Platforma stanowiła raj dla wielbicieli filmów DivX i emulatorów starszych maszyn oraz automatów, z komputerami zazwyczaj zbyt słabymi, żeby móc cieszyć się płynnością plików wideo czy najnowszymi grami na PC. Nie bez znaczenia była też opcja odpalania "kopii zapasowych" na złamanym sprzęcie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)