Microsoft szerzej o integracji Windows Live ID z Windows 8

Microsoft szerzej o integracji Windows Live ID z Windows 8

Wojciech Kowasz
27.09.2011 11:32

Jeśli przeczytaliście uważnie nasz artykuł, w którym omawialiśmy Windows 8 Developer Preview, to wiecie już, że nowy system będzie w pewnym stopniu pozwalał zintegrować swoje konto użytkownika z profilem Windows Live ID. W udostępnionej kilka tygodni temu wczesnej wersji systemu nie działa to jeszcze najlepiej, a jak będzie w wersji finalnej? Microsoft opisuje szerzej swoje plany co do integracji systemu z Windows Live.

Windows 8 już po instalacji będzie umożliwiał zalogowanie się do systemu za pośrednictwem swojego adresu e-mail i hasła w usłudze Windows Live. Takie logowanie połączy tradycyjne konto użytkownika w systemie Windows z naszą internetową tożsamością. Jakie będą tego efekty? Przede wszystkim najważniejsze ustawienia systemowe będą synchronizowane z usługą Windows Live, a później propagowane na wszystkie komputery, z których korzystamy. Ustawienia te to na przykład tapeta, wygląd ekranu blokady, zakładki i historia przeglądania, a także układ aplikacji Metro na pulpicie oraz ich specyficzna konfiguracja. Co ważne, również ustawienia ułatwień dostępu (chociażby dla osób niedowidzących) będą pamiętane. W usłudze Windows Live przechowywane będą też zapisane w systemie hasła do aplikacji i do witryn internetowych. Automatycznie będziemy też logowani w witrynach i aplikacjach Windows Live — nie trzeba będzie wpisywać ponownie hasła.

Gdy skonfigurujemy te wszystkie opcje na jednym komputerze, zostaną one automatycznie zastosowane na wszystkich urządzeniach z Windows 8, na których się zalogujemy. Jeśli będziemy posiadać tablet z Windows 8, to tam również już po pierwszym logowaniu znajdą się nasze osobiste ustawienia. Bardzo ciekawe jest jednak to, że Microsoft planuje umożliwić połączenie z usługą Windows Live także kont domenowych Active Directory na komputerach w pracy i służbowych notebookach. Administratorzy domeny za pośrednictwem Group Policy będą mieli oczywiście kontrolę nad tym, jak daleko posunięta integracja będzie dozwolona i czy w ogóle użytkownicy będą mieli tę opcję do dyspozycji.

Opcja synchronizacji z Windows Live będzie bardzo rozbudowana i będzie oferować wiele możliwości dostosowania do własnych potrzeb, także w kontekście ochrony prywatności. Po więcej szczegółów odsyłamy do obszernego artykułu na blogu Building Windows 8.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)