Microsoft szykuje własny tablet?

Microsoft szykuje własny tablet?

15.06.2012 11:23

Apple odniósł wielki sukces na polu telefonów komórkowych i tabletów, więc nie dziwi fakt, że wiele innych firm chciałoby zarobić na tym samym, więc próbuje uszczknąć nieco tortu. Microsoft mocno promuje urządzenia Windows Phone, a niebawem być może zademonstruje światu własnego przenośnego pomocnika z ekranem dotykowym.

Jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom, pierwsza prezentacja tabletu giganta z Redmond szykowana jest na 18 czerwca. Odbędzie się w Los Angeles. Oczekuje się, że za zamkniętymi drzwiami zaproszeni goście sprawdzą w akcji urządzenie z systemem Windows RT, czyli zmodyfikowanym Windowsem 8, przygotowanym z myślą o układach ARM. Nie wyklucza się niemniej edycji sprzętu opartych na tradycyjnej architekturze PC. Ponoć Microsoft otwarcie mówi, że do takiego ruchu skłonił firmę rosnący stale w siłę i powiększający swoje wpływy Apple.

Analitycy zauważają, że zajęcie się produkcją własnego tabletu może oznaczać konflikt Microsoftu z innymi wytwórcami sprzętu — takimi jak Dell, HP, czy Acer — jeżeli o rynek komputerowy (ale nie tylko) chodzi. Pojawiły się stąd sugestie, że powstaje raczej coś na wzór czytnika Amazon Kindle Fire, czyli urządzenie nastawione na multimedia oraz książki w cyfrowej formie, a nie bezpośrednia konkurencja dla iPadów. A może chodzi po prostu o wskrzeszenie niegdyś głośnego projektu Courier? Kto ma rację i ile w tym wszystkim prawdy dowiemy się już niebawem. Przypomnijmy, iż wobec zapowiedzianych niedawno usługi Xbox Music oraz technologii SmartGlass domniemana poniedziałkowa prezentacja miałaby sens. Prawdopodobne jest, że producentem tabletu będzie Nokia.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)