Microsoft Teams nie działa. Jest problem z logowaniem do kont (aktualizacja)

Microsoft Teams nie działa. Jest problem z logowaniem do kont (aktualizacja)

Awaria Microsoft Teams. Poszkodowani nie tylko Polacy
Awaria Microsoft Teams. Poszkodowani nie tylko Polacy
Źródło zdjęć: © Downdetector
Oskar Ziomek
27.04.2021 13:40

Microsoft Teams, komunikator wykorzystywany głównie w firmach i podczas zdalnego nauczania, nie działa jak należy. Tysiące ludzi zgłaszają awarię, w wyniku której z "Teamsów" w praktyce nie da się korzystać.

Komunikator Microsoft Teams nie działa jak należy w wyniku awarii - wynika z raportów w serwisie downdetector. Problemy zaczęły się tuż przed godziną 12:00 i od tamtego czasu liczba zgłoszeń lawinowo rośnie. W momencie pisania niniejszej publikacji, problemy w Polsce zgłosiło już ponad 3700 osób.

Awaria Microsoft Teams
Awaria Microsoft Teams© downdetector

Zgłoszenia dotyczące awarii Microsoft Teams napływają między innymi z Warszawy, Wrocławia i Krakowa, ale warto wiedzieć, że awaria ma charakter globalny. W USA usterki są zgłaszane między innymi z Nowego Jorku czy Chicago. Microsoft jest świadomy problemu, o czym poinformował już użytkowników na Twitterze.

Producent podaje, że Microsoft Teams nie działa głównie w Europie i Azji. Sprawa jest cały czas badana i czas jej rozwiązania w tym momencie nie jest znany. Bez wątpienia niedostępność tak istotnej w dzisiejszym świecie aplikacji jak Teams może utrudnić funkcjonowanie wielu firm. Często jest to podstawowe narzędzie komunikacyjne w przypadku pracy zdalnej.

Aktualizacja, godz. 14:35

Wszystko wskazuje na to, że problem został już opanowany. Microsoft poinformował na Twitterze, że zidentyfikował źródło usterki i podjął odpowiednie kroki. Osoby, które wciąż mają problemy z Microsoft Teams, powinny zrestartować aplikację, co powinno rozwiązać ewentualne kłopoty.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)