Microsoft Teams: popularna funkcja pojawi się także w wersji dla Mac OS

Microsoft Teams: popularna funkcja pojawi się także w wersji dla Mac OS

Microsoft Teams
Microsoft Teams
Karolina Kowasz
Karolina Kowasz
30.04.2021 13:33

Znana od dawna w wersji na pecety funkcja tłumienia szumów pojawi się także w wersji dedykowanej na Mac OS-a. Niestety, jak podaje Microsoft, nie można się spodziewać, że nastąpi to szybko.

Po raz pierwszy tego rodzaju możliwość w aplikacji Microsoft Teams pojawiła się już pod koniec zeszłego roku. Od tego momentu użytkownicy uzyskali możliwość ustawienia jednego z trzech poziomów redukcji szumów.

Domyślnym ustawieniem funkcji redukcji szumów jest tryb auto, w którym program samodzielnie analizuje dźwięki i stara się wyciąć te zbędne. Użytkownik może jednak przestawić ten tryb na niskie tłumienie, wysokie lub całkowicie wyłączyć opcję. W pierwszym przypadku oprogramowanie będzie redukować tylko hałasy tła, typu grająca muzyka czy szum komputera.

Ustawienie wysokiej redukcji szumów powinno poradzić sobie ze wszystkimi zbędnymi dźwiękami, które mogłyby zaburzać wypowiedź użytkownika w trakcie spotkania. Po jego wybraniu, program zacznie wycinać wszystkie zbędne dźwięki, także te związane z pracą na komputerze, jak chociażby odgłosy pisania na klawiaturze.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Apple Insider, funkcja tłumienia szumów ma zadebiutować na urządzeniach z systemem Mac OS dopiero w sierpniu tego roku. Użytkownikom sprzętów z jabłkiem przyjdzie więc jeszcze nieco poczekać. Możliwe także, że nie będzie to jedyna funkcja, jaka pojawi się razem z aktualizacją Microsoft Teams dla Mac OS-a.

Aplikację Microsoft Teams w wersji na WindowsaMac OS-a znajdziecie w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)