Microsoft Teams: popularna funkcja pojawi się także w wersji dla Mac OS

Strona głównaMicrosoft Teams: popularna funkcja pojawi się także w wersji dla Mac OS
30.04.2021 13:33
Microsoft Teams
Microsoft Teams
Karolina Kowasz

Znana od dawna w wersji na pecety funkcja tłumienia szumów pojawi się także w wersji dedykowanej na Mac OS-a. Niestety, jak podaje Microsoft, nie można się spodziewać, że nastąpi to szybko.

bEJzBWet

Po raz pierwszy tego rodzaju możliwość w aplikacji Microsoft Teams pojawiła się już pod koniec zeszłego roku. Od tego momentu użytkownicy uzyskali możliwość ustawienia jednego z trzech poziomów redukcji szumów.

Domyślnym ustawieniem funkcji redukcji szumów jest tryb auto, w którym program samodzielnie analizuje dźwięki i stara się wyciąć te zbędne. Użytkownik może jednak przestawić ten tryb na niskie tłumienie, wysokie lub całkowicie wyłączyć opcję. W pierwszym przypadku oprogramowanie będzie redukować tylko hałasy tła, typu grająca muzyka czy szum komputera.

Microsoft Teams "wygrywa" pandemię. Liczby mówią same za siebie
Microsoft Teams "wygrywa" pandemię. Liczby mówią same za siebie
bEJzBWev

Ustawienie wysokiej redukcji szumów powinno poradzić sobie ze wszystkimi zbędnymi dźwiękami, które mogłyby zaburzać wypowiedź użytkownika w trakcie spotkania. Po jego wybraniu, program zacznie wycinać wszystkie zbędne dźwięki, także te związane z pracą na komputerze, jak chociażby odgłosy pisania na klawiaturze.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Apple Insider, funkcja tłumienia szumów ma zadebiutować na urządzeniach z systemem Mac OS dopiero w sierpniu tego roku. Użytkownikom sprzętów z jabłkiem przyjdzie więc jeszcze nieco poczekać. Możliwe także, że nie będzie to jedyna funkcja, jaka pojawi się razem z aktualizacją Microsoft Teams dla Mac OS-a.

Aplikację Microsoft Teams w wersji na WindowsaMac OS-a znajdziecie w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEJzBWfr